• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-2690-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

مدیر منطقه چهار عملیات انتقال گاز:

پروژه خط لوله انتقال گاز تربت‌حیدریه به کاشمر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

مدیر منطقه چهار عملیات انتقال گاز از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی خط لوله انتقال گاز ۱۶ اینچ تربت حیدریه به کاشمر خبر داد و گفت: باتکمیل این پروژه گاز مشترکین شهرستان‌های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن تامین خواهد شد و دیگر شاهد مشکل قطعی گاز به دلیل افت فشار در زمستان نخواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا-  منطقه خراسان، امروز پنجم آبان‌ماه نشستی با حضور ناصر علوی شهری و فرمانداران شهرستان‌های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در محل فرمانداری کاشمر برگزار شد و آخرین وضعیت اجرای پروژه خط انتقال گاز 16اینچ تربت حیدریه به کاشمر را مورد بررسی قرار گرفت.


وی عنوان کرد: تاکنون افراد بسیاری تلاش کردند تا پروژه به این مرحله برسد؛ پروژه خط لوله انتقال گاز 16 اینچ تربت حیدریه به کاشمر از پروژه‌های مهمی بود که با پیگیری‌های همه مسئولان منطقه و تلاش مجموعه شرکت گاز اجرایی شد تا یکی از دغدغه‌های اصلی مردم شریف و مسئولان منطقه ترشیز به ویژه کاشمر رفع شود.


علوی شهری افزود: پروژه در حال حاضر در 5 بخش عملیاتی به طول 77600 متر از تربت حیدریه به کاشمر در حال اجرا است. با تکمیل این پروژه گاز مشترکین شهرستان‌های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن تامین خواهد شد و دیگر شاهد مشکل قطعی گاز به دلیل افت فشار در زمستان نخواهیم بود.


وی گفت: این پروژه در حال حاضر با 85 درصد پیشرفت فیزیکی با سرعت در حال اجراست که با تکمیل و بهره‌برداری آن پایداری انتقال گاز به شهرستان‌های کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد و روستاهای بهره‌مند را در پی خواهد داشت.


ناصر علوی شهری افزایش ظرفیت انتقال گاز به سمت شهرستان‌های کاشمر، بردسکن و خلیل آباد و روستاهای بهره مند و کمک و پشتیبانی خط انتقال موجود را از اهداف و مزایای اجرای این طرح بیان کرد و افزود: امیدواریم قبل از زمستان امسال شاهد بهره‌برداری و تکمیل این پروژه باشیم.

در ادامه جلسه فرماندار کاشمر بیان کرد: در فصل زمستان و با کاهش دمای هوا و افزایش مصرف گاز، افت فشار و قطعی گاز یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم کاشمر و شهرستان‌های خلیل آباد و بردسکن است.

محمد علی نبی پور اجرای پروژه انتقال گاز از تربت حیدریه به کاشمر را از اولویت‌های مسئولین شهرستان و منطقه ذکر کرد و گفت: با پیگیری‌های جدی همه مسئولین این مهم محقق و اجرایی شد. در جلسات متعدد با مدیران استانی این موضوع پیگیری شده است و به عنوانی یکی از پروژه‌های اولویت‌دار و مهم برای مسئولین استانی این پروژه از سال گذشته کلید خورد و پیشرفت پروژه رضایت بخش است.

 
فرماندار کاشمر اظهار کرد: دغدغه همه ماست که زمستان امسال دیگر با مشکل مواجه نباشیم، در بحث گازرسانی به روستاها اقدامات خوبی در شهرستان صورت گرفته است و گازرسانی به منطقه سردسیر و کوهستانی کوهسرخ که از آرزوهای دیرینه مردم این منطقه بود با تلاش و پیگیری‌های مسئولین و حمایت‌های دولت محقق شد


نبی پور با بیان اینکه ضریب بهره‌مندی شهرستان از نعمت گاز 72درصد و در شهر کاشمر و روستاهای بخش مرکزی 99 درصد است، افزود: در بخش کوهسرخ مرکز بخش شهر ریوش و چهار روستای علی آباد، بختیار، مکی و تولا از نعمت گاز برخوردار و پروژه گازرسانی به دیگر روستاهای سطح بخش در دو فاز در حال اجراست.


در ادامه این نشست فرمانداران شهرستان‌های خلیل‌آباد و بردسکن گزارشی از مشکلات ناشی از قطع گاز در سال‌های گذشته مطرح نمودند و تسریع در روند اجرای این پروژه را خواستار شدند.


گفتنی است گاز شهرستان‌های کاشمر خلیل آباد و بردسکن از خط لوله 12 اینچ از تربت حیدریه تامین می‌شود که در  سالیان اخیر به دلیل افزایش جمعیت و کاهش افت فشار در فصل زمستان با قطعی گاز مشترکین مواجه بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: