• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-2790-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

بحرانِ دشت، شکافِ شهر

شهردار کاشمر گفت: با برداشت آب از چاه‌های سطح شهر و انتقال آن به خارج از شهر و  با توجه به بحران کم‌آبی، شاهد شکاف‌هایی در معابر شهری هستیم و بحران وارد شهر شده است،

جعفر سلیمانی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: 25 حلقه چاه عمیق، فرونشست دشت کاشمر را جدی کرده است. با برداشت آب از چاه‌های سطح شهر و انتقال آن به 15کیلومتر خارج از آن و با توجه به بحران کم‌آبی، شاهد شکاف‌هایی در معابر شهری هستیم.

شهردار کاشمر گفت: آب کشاورزی باید در خود شهر و روستاهای هم‌جوار استفاده شود تا بازگشت چرخه آب را داشته باشیم.

وی عنوان کرد: در یک کیلومتری روستای قوژد شاهد شکاف‌های 8 تا10متری بر اثر نشست زمین هستیم و جای تأسف دارد که آب منطقه‌ای چاه‌هایی را که باید پلمپ می‌شد و در زمان بحران مورد استفاده قرار می‌گرفت به کشاورزان داده و این چاه‌ها به‌صورت غیرمجاز به فروش می‌رسد.

پروژه مسیل شرقی، یک پروژه ملی

شهردار کاشمر با بیان این‏که تاکنون چهار مرحله نخاله‌برداری از مسیل شرقی توسط شهرداری انجام و سه سال متوالی نخاله‏برداری از کال قوژد انجام شده است؛ گفت: یک قرن مسیل شرقی رها و در پل خیابان قائم ساخت‌وساز غیرمجاز انجام شده و تاکنون یک‌قدم تخریب و یک کار قضایی در آن جا انجام نگرفته است.

سلیمانی افزود: طی دو سال گذشته شهرداری پروژه مسیل شرقی را به یک پروژه ملی تبدیل کرده و این پروژه 50 میلیارد تومان اعتبار گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به تهیه طرح برای این مسیل، جهت ساماندهی، ایمن‌سازی و رفع تصرف داخل شهر که متولی آن نیز ارگان دیگری است طی مصوبه شورای بحران به شهرداری واگذار شود تا اگر بناست اقدامی توسط شهرداری صورت گیرد با بازدید ارگان‌های مختلف و اعلام اظهارنظر آن‌ها انجام شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: