• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3584-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس اتحادیه زعفران فروشان مشهد:

پیمان‌سپاری ارزی، صادرکنندگان را متضرر می‌کند

رییس اتحادیه زعفران فروشان مشهد گفت: در حال حاضر ما با برای برگشت ارز با مشکلات زیادی مواجهیم، زمانی که محصول خود را به فروش می‌رسانیم با دلار قیمت روز بازار محاسبه می‌شود اما باید آن را با دلار 8000 تومان  به سامانه نیما بازگردانیم. 

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، غلامرضا میری ظهر امروز در نشست تخصصی گیاهان دارویی  و زعفران در اتاق بازرگانی استان اظهار کرد: به تازگی خرید زعفران از کشاورزان انجام گرفته که یک اقدام بسیار خوبی بوده است و اگر صورت نمی‌گرفت گل زعفران در فصل برداشت قیمت آن کاهش پیدا می‌کرد و کشاورزان ما شاهد خسارت بسیاری می‌شدند.
 
میری با اشاره به بخشنامه پیمان سپاری ارزی عنوان کرد: از اردیبهشت ماه که این دستورالعمل ابلاغ شده است با مسئولین و وزای مختلف صحبت کرده‌ایم اما نتیجه‌ای حاصل نشده و در حال حاضر آنچه که اتفاق افتاده است این بوده که زعفران به صورت قاچاق از کشور صادر می‌شود و ممکن است در آینده صاحبان کارت‌های اجاره ای بازرگانی نیز پیدا نشوند.
 
وی بیان کرد: در حال حاضر در آماری که نگاه می‌کنید در ۶ ماهه اول سال آمار صادرات ما افزایش داشته شاهد اما هیچ کدام از این صادرات‌ها توسط صادرکنندگان حرفه‌ای صورت نگرفته است.
 
رییس اتحادیه زعفران فروشان مشهد با اشاره به اینکه اکنون شاهد آن هستیم که صادرکنندگانی که در ماه  حدود یک تا ۲ تن صادرات داشتند، اکنون تا ۲۰ کیلو صادرات انجام نمی‌دهند، تصریح کرد: ما از وزارت جهاد کشاورزی خواستار آن هستیم که به تعدیل قیمت نرخ پایه صادراتی کمک کنند.
 
میری بیان کرد: در حال حاضر ما با برای برگشت ارز با مشکلات زیادی همراه هستیم زمانی که محصول خود را به فروش می‌رسانیم با دلار روز بازار محاسبه می‌شود اما باید آن را با دلار 8000 تومان به سامانه نیما بازگردانیم که این امر ضرر زیادی را به صادرکننده ما وارد می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: