• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-2385-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی:

پدافند غیرعامل امری دینی، عقلی و مدیریتی است

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: تجربه بشر این را به ما دیکته می‌کند که هر حکومتی در سیستم مدیریتی و حاکمیتی خود حتما باید اصول پدافند را رعایت کند وگرنه دچار مشکل می‌شود، پدافند غیرعامل یعنی شما در هر لحظه آمادگی دارید.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، محمدرحیم نوروزیان امروز ۹ آبان‌ماه در مراسم گرامی‌داشت پدافند غیرعامل و آیین نواختن زنگ استانی پدافند غیرعامل در پژوهش‌سرای ثابت، اظهار کرد: پدافند غیرعامل یک امر عقلی است. پدافند یعنی دفاع و دفاع دو عامل دارد.

وی افزود: یکی عامل یعنی با اسلحه و نیروهای نظامی و انتظامی و دیگری غیرعامل یعنی غیرمسلحانه است. اینگونه نیست که دفاع از یک کشور یا سرزمین صرفا برعهده نیروهای مسلح باشد که البته ماموریت اصلی آن‌ها است اما این بدون کمک مردم و نقش آن‌ها میسر نیست. 

نوروزیان با بیان اینکه پدافند غیرعامل یک امر عقلی است، عنوان کرد: خداوند به ما عقل داده و عقل حکم می‌کند که در مقابل تهدیدات از خودمان دفاع کنیم. از ۶ سامانه‌ای که خداوند در اختیار جانوران قرار داده، ۵ مورد پدافند غیرعامل بوده و بسیاری از سامانه‌های دفاعی جانوران و حیوانات به شکل پدافند غیرعامل است.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی ادامه داد: عقل حکم می‌کند که هر کشور، ملت و سرزمینی که با تهدیداتی مواجه است، با شیوه پدافند غیرعامل پیشگیرانه از آن دوری کند. پدافند غیرعامل امری شرعی و دینی است.

وی بیان کرد: باید هرچقدر که می‌توانید، هر قوه و توانایی را استفاده کنید تا دشمن از شما بترسد. امروز اگر قدرت بازدارندگی موشک‌های ما نبود، دشمنان حتما علیه ما مشکل درست می‌کردند زیرا دشمن  نیازمند منابع و منافع کشور ما است و اگر بازدارندگی و آمادگی نیروهای مسلح و مردم نبود، دچار مشکل می‌شدیم.

نوروزیان با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل امری دینی، عقلی و مدیریتی است، تصریح کرد: تجربه بشر این را به ما دیکته می‌کند  که هر حکومتی در سیستم مدیریتی و حاکمیتی خود حتما باید اصول پدافند را رعایت کند وگرنه دچار مشکل می‌شود. پدافند غیرعامل یعنی شما در هر لحظه آمادگی دارید. 

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: ما باید از مدرسه و دانشگاه کار را شروع کنیم زیرا پدافند غیرعامل تخصصی بین رشته‌ای است. باید دانش‌آموزان که آینده‌سازان کشور هستند، به این حوزه توجه کنند که آموزش و پرورش خراسان رضوی در موضوع پدافند غیر‌عامل کارهای خوبی انجام داده، همچنین باید به عنوان یک مسئله اساسی و نیاز زیرساختی به آن توجه کند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: