• پنجشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-4287-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

مدیرکل نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی خراسان رضوی خبر داد

کتاب‌خانه مرکزی مشهد، آماده بهربرداری در ایام دهه فجر سال جاری

در سومین جلسه انجمن کتاب‌خانه‌های عمومی استان به ریاست محمدرحیم نوروزیان، معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار، مدیر کل نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی استان از بهره‌برداری از کتاب‌خانه مرکزی مشهد در ایام دهه فجر خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام‌والمسلیمن علی اکبر سبزیان که صبح امروز، دهم آبان‌ماه در سومین جلسه انجمن کتاب‌خانه‌های عمومی استان سخن می‌گفت، اظهار کرد: طبق وعده دبیر کل و استاندار، کتاب‌خانه مرکزی مشهد در ایام دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید. ضمن این که جلسه‌ای در فرمانداری برگزار شد و از محل مطالبات معوق نیم درصد نهاد کتاب‌خانه‌ها از شهرداری، منابع استانی و شهرستانی و همچنین 6 میلیارد که از محل سفر ریاست محترم جمهور اختصاص یافت، قرار شد کتاب‌خانه مرکزی تکمیل و تجهیز شده و تا اوایل دی‌ماه تحویل نهاد داده شود که البته از پایان آبان‌ماه جهت تجهیز به نهاد تحویل داده خواهد شد. 

وی افزود: همچنین، شورای فرهنگ عمومی کشور مصوبه‌ای نیز در جلسه 692 خود در تاریخ 23 آبان‌ماه سال 96 مبنی بر برنامه ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، بحث فرهنگ‌سازی، ایجاد، گسترش و تجهیز کتاب‌خانه‌ها، اجرایی‌سازی، نظارت و پایش در حوزه کتاب‌خوانی داشتند که بر این اساس برای دستگاه‌ها تکالیفی را مقرر کرده و به تصویب رساندند.

سبزیان خاطرنشان کرد: به طور مثال، در بحث فرهنگ‌سازی، برگزاری نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها و مسابقات کتاب‌خوانی، اختصاص ساعات مطالعه در سطوح مختلف تحصیلی در مدراس سراسر کشور توسط وزارت آموزش و پرورش، تشکیل جلسات معرفی و نقد کتاب و تقدیر از دانشگاهیان مولف و مترجم در مراکز آموزش عالی و پژوهشی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، و دانشگاه آزاد اسلامی، پیش‌بینی برگزاری نمایشگاه‌ها و حضور نویسندگان، معرفی کتاب‌های مفید در جایگاه‌ها و محل‌های برگزاری در نمازهای جمعه، توسط شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه سراسر کشور از جمله برنامه‌های مطرح شده در این مصوبه است.

مدیر کل نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی استان ادامه داد: بنابراین، ضرورت دارد که همه دستگاه‌های نام‌برده شده در این برنامه و حتی دستگاه‌های دیگر، نماینده‌ای را به عنوان رابط کتاب و کتاب‌خوانی دستگاه مربوط به ادراه کل نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی استان معرفی کنند تا این نهاد در بحث ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در هر دستگاه چنین رابطی را دارا باشد. 

در این جلسه ضمن تصویب بحث معرفی رابط دستگاه‌ها به نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی، 4 مصوبه مطرح شده در جسله قبل انجمن کتاب‌خانه‌های استان توسط حجت‌الاسلام علی‌اکبر سبزیان قرائت شد. در ادامه جلسه همچنین آماری از تعداد امانت کتاب‌خانه‌های عمومی استان، گزارش هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی و نیز گزارشی از شاخص‌های کتاب‌خانه‌های عمومی استان ارائه شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: