• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 978-4491-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم مشهد در مجلس:
میزبانی شایسته برای زائران امام هشتم باشیم

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: همه باید تلاش کنیم که میزبانی شایسته برای زائران امام هشتم در آیین‌های سوگواری دهه آخر صفر باشیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ستاد خبری پویش مردمی شهروند مهمان‌نواز ، رضا شیران خراسانی در این خصوص اظهار کرد: بر اساس مبانی دینی، مجاوران نسبت به زائران وظایفی دارند و شرایطی را باید فراهم نمایند که  زائران به نحو مطلوب در مدت زمان حضور خود  از زیارت امام بهره بگیرند.

وی با اشاره به نقش پویش مردمی شهروند مهمان‌نواز و تاثیر همدلی و همراهی مردم با دستگاه‌های متولی در میزبانی از زائران  تصریح کرد: دستگاه‌های دولتی، شهرداری، هیئات مذهبی ، مساجد و مهمتر از همه مردم باید تمام امکانات خود را بکار بگیرند تا میزبانی شایسته‌ای از زائران که از سراسر کشور و حتی نقاط مختلف دنیا به شهر مشهد سفر می کنند، صورت گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: از شهروندان انتظار می‌رود همچون سال‌های گذشته با مهربانی با زائران برخورد کنند و امکاناتی هر چند اندک را که به آسایش زائران کمک می‌کند، در اختیار زائران و یا دستگاه‌های متولی  قرار دهند.

وی ادامه داد: از طرفی حتی اگر امکاناتی نیز در اختیار ندارند با کمک‌های معنوی و مواردی نظیر گشاده‌رویی، رعایت حقوق دیگران و ارائه اطلاعات درست به زائران کمک نمایند تا علاوه بر این که زائران از عزاداری این ایام به طور مطلوب بهره‌مند شوند، خاطره خوبی نیز از شهر مشهد در ذهن آن‌ها به یادگار بماند.

شهروندان می‌توانند از طریق شماره تلفن 3135 و همچنین شماره پیامک 1000181 در این پویش بزرگ مردمی شهروند مهمان‌نواز ویژه دهه پایانی ماه صفر مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: