• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-4586-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

رییس مرکز تحقیقات مواد دندانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مطرح کرد:

تمرکز بر تولید فناوری و محصولات دانش بنیان در مرکز تحقیقات مواد دندانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رییس مرکز تحقیقات مواد دندانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تمرکز از اولویت های تحقیقاتی این مرکز به شمار می رود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر حسین باقری با بیان اینکه دانش زیست مواد دندانی جزء علوم بین رشته ای است، هدف  از ایجاد این مرکز را تمرکز بر پژوهشهای حوزه بیومتریال دندانی و ایجاد زمینه برای همکاری مشترک در حوزه های مختلف دانش پزشکی و غیرپزشکی با محوریت زیست مواد دندانی عنوان کرد.

وی افزود: در این مرکز در کنار رشد تعداد مقالات و کیفی سازی  پژوهش به موضوع مهم تولید فناوری به عنوان یکی از ارکان مهم تحقق اقتصاد مقاومتی توجه ویژه ای شده است در همین راستا برنامه ریزی  به منظور تجهیز آزمایشگاه مواد دندانی و زیر ساخت های آن انجام گرفت.

رییس مرکز تحقیقات مواد دندانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: در طرح های پژوهشی سعی شده تا تمرکز بر روی تولید مواد دندانی مورد نیاز کشور و در راستای ماموریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد باشد که تاکنون با توجه به اهمیت موضوع پیشگیری ارتقاء بهداشت دهان و دندان، در زمینه تولید مواد رمینرالیزه کننده و ضدپوسیدگی به نتایج قابل توجهی دست یافته ایم.

باقری با اشاره  به اینکه در سال جاری معاونت پژوهشی دانشگاه از طرح های تحقیقاتی مرتبط با مواد دندانی( مرتبط با ساخت با تاکید بر طراحی یا بومی سازی تولید) حمایت ویژه ای نموده و بودجه ای را در همین راستا اختصاص داده است،  تصریح کرد: با همکاری و کمک اعضای هیات علمی و دانشجویان علاقمند گامی مهم در راستای خودکفایی کشور در تولید مواد دندانی مورد نیاز برداشته خواهد شد.

رییس مرکز تحقیقات مواد دندانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد:  برنامه ریزی و عملیاتی سازی تحقیقات بین دانشگاهی از محورهای مهم نقشه جامع علمی کشور به شمار می آید که در مرکز تحقیقات مواد دندانی به آن توجه ویژه شده است و امیدواریم به نتایج خوبی در این خصوص دست یابیم.

باقری تصریح کرد: طی سه سال گذشته تاکنون بالغ بر ۷۷ مقاله دارای نمایه اسکوپوس و بالاتر در این مرکز تحقیقات منتشر شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: