• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-4790-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

پایان اجرای طرح هادی در 35 درصد روستاهای شهرستان بردسکن


مدیر بنیاد مسکن شهرستان بردسکن گفت: از مجموع 71 روستای این شهرستان، طرح هادی در 24 روستا از محل اعتبارات عمرانی تاکنون به بهره‌برداری رسیده است.

احسان میری در گفتگو با خبرگزاری ایسنا- منطقه خراسان گفت: با پیگیری نماینده مردم شهرستان‌های کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در سفر معاونت عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در مهرماه سال جاری به شهرستان بردسکن، دستور تخصیص اعتبار از منابع ملی برای کلنگ‌زنی و اجرای طرح هادی سه روستای بالای 200 خانوار شهرستان با اولویت و تخصیص بالغ بر 1000 تن قیر مورد نیاز برای آسفالت معابر روستایی پروژه‌های مشارکتی با دهیاری‌ها در 12 روستا که آمادگی اجرای آسفالت معابر را دارا هستند؛ داده شد.

وی اظهار کرد: علاوه بر این دستور تخصیص مبلغ ده میلیارد ریال قیر و سه میلیارد ریال اعتبار از محل منابع ملی موجود با تخصیص 100درصدی برای تکمیل طرح هادی روستاهای زمان‌آباد، فیروزآباد، زنگینه و قوژدآباد، هم‌چنین دستور پیش‌بینی مبلغ مناسبی از تخصیص سه‌ماهه چهارم اعتبارات ردیف ملی بنیاد مسکن در صورت نیاز برای تکمیل این طرح‌ها داده شد.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان بردسکن گفت: این شهرستان دارای 71 روستای بالای20 خانوار و 107 روستای دارای سکنه است که شامل 36 هزار و 502 نفر در قالب 11هزار و 75 خانوار جمعیت شهری و 39 هزار و 129 نفر در قالب 12هزار و 657 خانوار جمعیت روستایی می‌شود.

میری با اشاره به عملکرد بخش عمران روستایی این نهاد گفت: در زمینه تهیه طرح و مطالعات طرح‌های هادی روستایی، از مجموع 71 روستای بالای 20 خانوار شهرستان در 69 روستا طرح تهیه و در 10 روستا بازنگری شده است و حدود  18روستای شهرستان افق ده‌ساله طرح آن‌ها پایان یافته که نیاز به بازنگری دارد.

به گفته وی در زمینه تخصیص قیر رایگان، در مجموع در سال‌های 95و96 میزان 1850 تن سهمیه قیر به شهرستان تخصیص داده شده که در 14 روستای شهرستان و در سطحی بالغ بر 150 هزار مترمربع آسفالت معابر روستایی با مشارکت دهیاری و مردم عزیز انجام شده که امسال نیز با توجه به اعلام آمادگی 12روستای شهرستان برای مشارکت در آسفالت معابر روستایی شامل بخش مرکزی، انابد و شهرآباد به تخصیص 1500 تن قیر در شهرستان نیاز است.

میری در خصوص صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی افزود: در 49 نقطه روستایی و دو نقطه شهری (انابد و شهرآباد) تاکنون قریب به 6 هزار جلد سند مالکیت شهری و روستایی صادر شده که اسناد مالکیت روستایی 5500 جلد و اسناد مالکیت شهری 500 جلد است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: