• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-5484-5
  • خبرنگار : 15306
  • منبع خبر : ----

ناظر گمرکات خراسان رضوی خبر داد؛

افزایش 29 درصدی ارزش صادرات استان در هفت ماه گذشته

ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: میزان صادرات از گمرک استان خراسان رضوی طی هفت ماه سال 97، معادل یک هزار و 313 میلیون دلار است که نسبت به مدت مشابه سال قبل در وزن 34.4 درصد و در ارزش دلار 29 درصد رشد داشته است.  

امید جهانخواه در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص اقلام صادراتی در هفت ماه سال جاری، اظهار کرد: اقلام صادراتی شامل زعفران در بسته بندی بیش از 30گرم، کفپوش‌های منگوله باف از مواد نسجی سنتتیک یا مصنوعی، انواع زعفران در بسته بندی 10-30 گرمی آماده برای خرده فروش، سایر روغن‌های سبک و فرآورده‌ها بجز بنزین است.

وی افزود: اقلام وارداتی شامل پنبه حلاجی نشده یا شانه نزده، برنج نیمه سفید شده یا برنج کامل سفید شده و حتی صیقلی یا براق شده، واگن‌های روباز یا دیواره‌های جدانشدنی تا ارتفاع بیش از 60 سانتی متر (واگن های عقب باز شو) و لوبیا چیتی است.

ناظر گمرکات خراسان رضوی در خصوص کشورهای عمده صادراتی استان، خاطرنشان کرد: کشورهای عمده صادراتی استان شامل افغانستان، ترکمنستان، عراق و امارات متحده عربی است.

جهانخواه بیان کرد: کشورهای عمده وارداتی شامل ترکیه، امارات متحده عربی، فدراسیون روسیه و آلمان است.

وی اضافه کرد: براساس نتایج حاصل از آمار کارشناسی شده، میزان صادرات از گمرک استان خراسان رضوی طی هفت ماه سال 97، معادل یک هزار و 313 میلیون دلار است که نسبت به مدت مشابه سال قبل در وزن 34.4 درصد و در ارزش دلار 29 درصد رشد داشته است.

ناظر گمرکات خراسان رضوی عنوان کرد: وزن و ارزش صادرات کالا در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب یک هزار و 208  هزار تن و یک هزار 17میلیون دلار بوده است.

جهانخواه تاکید کرد: از کل صادرات در هفت ماه سال جاری  رقم پنج هزار و 560 هزار دلار از محل تجارت چمدانی و رقم 37 هزار و 918 هزار دلار از محل بازارچه‌های مرزی باجگیران و دوغارون بوده است.

وی ادامه داد: همچنین  میزان واردات استان 155 هزار تن و به ارزش بالغ بر 201 میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن یک درصد کاهش داشته و از لحاظ ارزش دو درصد افزایش داشته است و واردات سال گذشته به میزان 157 هزار تن و به ارزش 197 میلیون دلار است.

ناظر گمرکات خراسان رضوی مطرح کرد: با توجه به مقایسه ارقام صادرات و واردات، تراز بازرگانی گمرکات خراسان رضوی طی هفت ماه سال 97 مثبت  بوده و معادل یک هزار  و 112 میلیون دلار است.

جهانخواه درخصوص آمار مربوط به ورود و خروج افراد اظهار کرد: یک میلیون و 695 هزار و 380 نفر از طریق گمرکات مرزی استان و فرودگاه مشهد تردد داشته و از این تعداد 854 هزار و 275 نفر وارد کشور و 841 هزار و 105 نفر خارج گشته اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: