• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-3285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

طالبان باید در افغانستان پس از جنگ نقش داشته باشد

رئیس جمهوری سابق افغانستان می‌گوید که از مذاکرات بین طالبان و آمریکا حمایت می‌کند و طالبان باید در افغانستان پس از جنگ که صلح در آن در جریان است نقشی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، حامد کرزای، رئیس جمهوری سابق افغانستان در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت، پنج تن از رهبران طالبان در ازای آزادی بو برگدال، سرباز اسیر آمریکایی که در چنگ طالبان بود، در 2014 از گوآنتانامو آزاد شدند؛ این پنج نفر افراد خوبی هستند و باید در مذاکراتی که به جنگ افغانستان پایان می‌دهد، شرکت کنند.

کرزای ادامه داد: اکثریت آنهایی که من آنها را می شناسم، افراد خوبی هستند و امیدوارم که انتصاب این افراد به عضویت دفتر دیپلماتیک طالبان در قطر به اخبار خوبی برای افغانستان و صلح در کشور بینجامد. ما با آنها به هر ترتیبی برای دستیابی به این هدف همکاری می کنیم. این پنج تن اکنون بخشی از دفتر سیاسی طالبان هستند.

کرزای همچنین از مذاکرات میان طالبان و آمریکا حمایت کرد اما تنها به عنوان راهی به سوی مذاکرات مستقیم میان شبه نظامیان و "تمامی افغان‌ها".

رئیس جمهوری سابق افغانستان در ادامه مصاحبه خود با آسوشیتدپرس گفت: حالا آمریکایی‌ها باید اقدامی جدیدی برای صلح انجام دهند، ما از آنها حمایت می‌کنیم و امیدواریم که این راه هوشمندانه باشد اما باید شفافیت هم وجود داشته باشد. صلح و افغانستانی مستقل چیزی است که ما دنبالش هستیم. ما توافق بین کشورهای خارجی را درباره افغانستان نمی‌خواهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: