• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-5684-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

مدیر طرح تنظیم بازار خراسان رضوی خبر داد:

حمل و نقل و نرسیدن به موقع نهاده، علت افزایش قیمت مرغ

مدیر طرح تنظیم بازار خراسان رضوی گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت مرغ، اعتصابات اخیر کامیون‌داران و نرسیدن به موقع نهاده است .

حمیدرضا جوادی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص علل افزایش قیمت مرغ، اظهار کرد: علل افزایش قیمت مرغ به کمبود دان مرغ و افزایش قیمت نهاده‌های دام و طیور باز می‌گردد.

وی ادامه داد: در حال حاضر هر ماشینی که نهاده حمل می‌کند، کرایه خود را افزایش داده و این امر خود به تنهایی باعث افزایش هزینه‌های تولید شده است.

مدیر طرح تنظیم بازار خراسان رضوی با اشاره به دلایل دیگر افزایش قیمت مرغ، افزود: یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت مرغ، اعتصابات اخیر کامیون‌داران و نرسیدن به موقع نهاده است که در بحث حمل و نقل رخ داده و باعث افزایش هزینه تولید شده است.

جوادی خاطرنشان کرد: در رابطه با موضوع کالاهای اساسی باید اشاره کرد که به اندازه کافی ذخیره‌سازی صورت گرفته است. در این راستا نیز گوشت قرمز به صورت منجمد به اندازه کافی موجود است.

وی اضافه کرد: اتفاقاتی که در حوزه داخلی رخ می‌دهد سبب شده که واحدهایی که در بخش جوجه‌ریزی و تولید مرغ فعالیت می‌کردند، با نگرانی تامین نهاده روبه‌رو شوند و با اطمینان جوجه‌ریزی را انجام ندهند.

مدیر طرح تنظیم بازار خراسان رضوی با اشاره به فصل‌های جوجه‌ریزی تصریح کرد: این اقدام در اواخر شهریور و اوایل مهر ماه رخ می‌دهد و با توجه به جوجه‎ریزی که در امسال شاهد بودیم به نظر می‌رسد که یک مقداری با نیاز بازار هم‌خوانی داشته باشد و اینکه چرا قیمت بالاست، متاثر از افزایش قیمت نهاده‌ها بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: