• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-5287-5
  • خبرنگار : 15303
  • منبع خبر : ----

رونمایی از دیوان کامل «جودی عنبرانی» در آستانه شهادت امام رضا(ع) توسط به‌نشر

مدیرعامل به‌نشر از برگزاری برنامه «شور محشر» و رونمایی از دیوان کامل افصح اشعراء میرزا عبدالجواد «جودی عنبرانی» در آستانه‌ شهادت امام‌رضا(ع) توسط به‌نشر و با همکاری شهرداری طرقبه خبر داد.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی با بیان این‌که دیوان کامل افصح اشعراء میرزا عبدالجواد جودی عنبرانی به کوشش قاسم رفیعا و با ویراستاری استاد محمد کاظم کاظمی گردآوری شده است، اظهار کرد: مراسم رونمایی از این اثر نفیس همراه با سوگواره الحان و نواهای مذهبی اقوام ایرانی سه شنبه 15 آبان ماه ساعت 11:30 در هتل ثامن واقع در ابتدای جاده‌ی طرقبه برگزار می‌شود.
 
وی با اشاره به این‌که این مراسم با همکاری شهرداری و شورای اسلامی طرقبه و در آستانه‌ شهادت امام‌رضا(ع) برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: دیوان کامل «جودی عنبرانی» با شمارگان 500 نسخه در قطع رقعی و با قیمت 800 هزار ریال توسط انتشارات به‌نشر منتشر شده است.
 
مدیرعامل به‌نشر ابراز کرد: عبدالجواد جودی‌ خراسانی‌، متخلص‌ به‌ «جودی‌ عنبرانی» از شاعران شیعه و مرثیه‌سرای‌ قرن‌ 13 هجری قمری و از اهالی محله‌ی عنبران طرقبه است که از همان ابتدا به علت علاقه به اهل بیت(ع)، به سرودن اشعار آئینی و به ویژه واقعه عاشورا می‌پردازد که اکثر آثار وی در همین زمینه است.
 
سعیدی با بیان این‌که نخستین دیوان وی در چاپ‌خانه سنگی آستان قدس رضوی به چاپ رسیده و تاکنون نیز حدود چهار دیوان از اشعار این شاعر برجسته آئینی گردآوری شده است، تصریح کرد: آخرین نسخه از دیوان اشعار «جودی عنبرانی» به کوشش مهدی آصفی گردآوری شده است.
 
وی ادامه داد: مجموعه‌ای که روز سه شنبه هفته جاری توسط به‌نشر رونمایی خواهد شد، کامل ترین اثری است که از افصح اشعراء میرزا عبدالجواد جودی عنبرانی با معیارهای نوین چاپ و نشر و ویرایش و به صورت پیراسته‌تر و بازخوانی مجدد توسط به‌نشر گردآوری شده است.
 
مدیرعامل به‌نشر پرداختن به هویت تاریخی، معرفی شخصیت‌ها و مفاخر را اقدامی ارزشمند دانست و افزود: اشعار و مرثیه های «جودی عنبرانی» از گذشته تا به امروز در مدح و منقبت اهل بیت(ع) توسط مداحان کشور در مجالس‌ حسینی‌ مورد استفاده قرار گرفته است که از جمله‌ این اشعار می‌توان به مصرع معروف «برخیز که شور محشر آمد» اشاره کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: