• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-5490-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

دادستان کاشمر:

مسئولان نباید از پاسخگویی به رسانه‌ها هراس داشته باشند

دادستان کاشمر گفت: رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی هستند و مسئولان نباید از پاسخگویی به مردم و رسانه‌ها هراس داشته باشند.

غلامرضا طالعی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا- منطقه خراسان، عنوان کرد: خبرنگاران شهرستان در همه عرصه‌ها حضوری فعال دارند. برخی رسانه‌ها تاثیر و اقبال عمومی بسیاری در جامعه دارند و عمکرد و نوع فعالیت این رسانه‌ها موجب شده در بین مردم تاثیرگذاری خاص خود را داشته باشند.

وی بیان کرد: از خبرنگاران شهرستان همانند قبل انتظار و درخواست داریم نسبت به مسائلی که در منطقه به خصوص حوزه قضایی ایجاد می‌شود حساسیت داشته باشند؛ خبرنگاران آئینه تمام نمای انعکاس مشکلات مردم هستند. خبرنگاران باید از مسئولان مطالبه‌گری کنند و همه مسئولان نیز باید پاسخگوی سوالات باشند.

وی با اشاره به اینکه اگر مسئولی به درستی به وظایف خود عمل کرده باشد نباید از پاسخگویی به مردم و رسانه‌ها هراس داشته باشد، عنوان کرد: اکنون وقت کار جدی است و همه مسئولان باید در وسط میدان حضور داشته باشند.

طالعی گفت: دشمنان برنامه‌های بسیار جدی برای کشور دارند، هر کدام از مسئولان که در خواب باشند از همان قسمت ضربه خواهیم خورد. از خبرنگاران می‌خواهیم هر کجا کم کاری و مسامحه دیدند گزارش داده و دادستان به عنوان مدعی‌العموم وظیفه پیگیری دارد.

طالعی با اعلام اینکه قلم خبرنگار مقدس است، عنوان کرد: باید فارغ از مباحث سیاسی خبرنگاران مسائل را رصد کرده و در جهت رفع مشکلات تلاش کنند. قلم باید واقع‌گرا باشد و حق‌گویی، حق‌طلبی و حق‌محوری از ویژگی‌های اصلی یک خبرنگار است و اگر نقدی هم صورت می‌گیرد باید سازنده باشد.

دادستان کاشمر گفت: هرکجا خبرنگاران احساس کنند حضور دادستان نیاز است و یا از جانب دادستانی مطلبی قابل پیگیری است آماده هرگونه همکاری هستیم و دادستان باید در همه عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی حضور داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: