• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-3985-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی استاندار:

آمریکا بداند که دوره قلدری و زورگویی سپری شده است

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: با تحریم‌ها، فشارهایی به کشور و مردم وارد می‌شود اما آمریکا باید بداند که دوره قلدری و زورگویی سپری شده است و با این رویه راه به جایی نمی‌برد.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، محمدرحیم نوروزیان در جمع راهپیمایان 13 آبان، اظهار کرد: این روز و حضور، پایانی بر قلدری و زورگویی آمریکا است. تاریخی که در تقویم ملی ما روز مبارزه با استکبار جهانی بوده، از آن روست که آمریکا در طول تاریخ علیه ملت ایران جنایت‌ها نموده، از قرارداد کاپیتولاسیون و حق کنسولی که امام خمینی(ره) با آن مخالفت کردند و به تبعید فرستاده شدند تا سال 57 و شهادت دانش‌آموزان که تسخیر لانه جاسوسی پایانی بر استبداد آن در این کشور بود.

وی افزود: به دلیل اهمیت این روز و تاریخ، آمریکایی‌ها به عمد برنامه‌ریزی کردند تا این روز و خاطرات آن را در ذهن مردم غیور ایران زمین مخدوش کنند و مدت‌هاست که در این راستا تبلیغ کرده‌اند تا تحریم‌های خاصی را از 13 آبان ماه علیه ملت ایران اجرایی کنند.

 نوروزیان بیان کرد: آنان هر آنچه از تحریم‌ها در چنته داشته‌اند، علیه این ملت و کشور پیاده کرده‌اند و این مباحث موضوع جدیدی نیست. از این روز مردم ما باید پررنگ‌تر و منسجم‌تر حضور یابند زیرا این امر بر همه ما تکلیف است.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه دولت و حاکمیت برای مقابله با این تحریم‌ها در کنار هم با همراهی مردم و با برنامه‌ریزی صحیح و منسجم می‌ایستند، عنوان کرد: عدم همراهی جامعه جهانی نیز خود از دیگر مباحث عدم موفقیت آمریکا در این جنگ اقتصادی است، چنانکه دیروز هم آمریکا ناچار شد برخی کشورها را از تحریم نفتی استثنا کند.

وی ادامه داد: دشمنی آن‌ها با این ملت و کشور دیرینه است اما این شواهد نشان می‌دهد که نتوانسته‌اند جهان و کشورهای دیگر را با هم همراه کنند. اروپا نیز آن طور که آنان انتظار داشتند، همراه نشدند و حتی در داخل آمریکا نیز این همراهی و یکدستی دیده نمی‌شود.

نوروزیان خاطرنشان کرد: ملت و کشور ما با اقتدار این دوره را پشت سر می‌گذارد هر چند در این تحریم‌ها، فشارهایی به کشور و مردم وارد می‌شود اما آمریکا باید بداند که دوره قلدری و زورگویی سپری شده است و با این رویه راه به جایی نمی‌برد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: