• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-5587-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

اعلام تعطیلی سینماها و نمایش‌ها در روزهای عزاداری پایان صفر

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تاریخ تعطیلی سینماها و نمایش‌ها را در ایام شهادت و عزاداری‌های پایان صفر اعلام کرد.

محمدرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص تاریخ تعطیلی سینماها و تئاترها در ایام شهادت اظهار کرد: از اذان روز دوشنبه 14 آبان ماه تا پایان روز پنج‌شنبه 18 آبان ماه، تمام سالن‌های نمایشی ما تعطیل است؛ البته نمایش‌های مناسبتی با تعزیه‌خوانی در آن ایام با تایید شورای نظارت امکان اجرا دارند. نمایش‌های مانند «ثمن» و «رد پای خورشید» جزو این دسته هستند.

وی ادامه داد: این نمایش‌ها ایرادی ندارد و در ایام شهادت هم اجرا خواهند شد.

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی تصریح کرد: تمامی سینماها هم سه‌شنبه 15 آبان ، چهارشنبه 16 آبان و پنج‌شنبه 17 آبان تعطیل هستند.

محمدی خاطرنشان کرد:در همین ایام، نمایش‌هایی که اجرا می‌شوند، اکثرا همه مناسبتی هستند؛ یا تعزیه هستند و یا نمایش‌های مذهبی به همین مناسبت اجرا می‌شود. به عنوان مثال یک کاری که اجرا می‌شود، «رد پای خورشید» است، کار دیگر «ثمن» هست که یک اجرا در سالن دانشکده علوم، یک اجرا در منطقه تجاری سپاد و یک اجرا هم در سالن اصلی تئاتر شهر دارد؛ همچنین شهرستان‌ها هم در این ایام اجراهای مناسبتی دارند که در حال اجرا هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: