• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-5690-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

حواله کامیون‌داران به ناکجا آباد

کامیون‌داران از نحوه توزیع لاستیک در استان خراسان رضوی گله‌مند هستند؛ از اول آبان‌ماه سال جاری راهداری استان سامانه‌ای را طراحی کرده که باید کامیون‌داران با ثبت بارنامه‌های خود در آن نام‌نویسی کنند و سهمیه لاستیک خود را دریافت نمایند اما یکی از مشکلات این است که حواله‌های دریافت لاستیک بر اساس محل سکونت کامیون‌دار صادر نمی‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، کامیون‌داران از نوع سهمیه‌بندی لاستیک و این که مجبور هستند برای تحویل، هزینه حمل و نقل را متحمل شوند، گله‌مند هستند همچنین کامیون‌داران می‌گویند در بعضی از شهرستان‌ها قیمت تیوب و نوار جداگانه محاسبه و از کامیون‌دار دریافت می‌شود.

حسن جوان یکی از کامیون‌داران گنابادی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: حواله یک حلقه لاستیک برای من صادر شده است که باید آن را در شهرستان سبزوار دریافت و برای حمل آن به گناباد حداقل 300 هزار تومان هزینه کنم.

وی ادامه داد: بر عکس، بعضی از کامیون‌داران مشهدی و سبزواری حواله لاستیک خود را باید از شهرستان گناباد دریافت کنند که این نوع سهمیه‌بندی موجب گلایه آنان نیز شده است.

علی دلاوری یکی دیگر از کامیون‌داران اظهار کرد: این کالا در شهرستان‌های مختلف قیمت یکسان ندارد؛ در بعضی از شهرستان‌ها قیمت تیوب و نوار جداگانه محاسبه و از کامیون‌دار دریافت می شود؛ در صورتی که در بعضی فروشگاه‌های لاستیک برای تیوب و نوار لاستیک هزینه جداگانه دریافت نمی‌گردد.

یکی از نمایندگی‌های فروش در شهرستان گناباد نیز با تأیید دوگانگی در قیمت لاستیک سهمیه‌ای در استان خراسان رضوی، به ایسنا گفت: در بعضی از شهرستان‌ها تیوب و نوار لاستیک را از داخل طایر بر می‌دارند اگرچه قیمت تیوب و نوار را از قیمت لاستیک کسر می‌کنند اما در عمل کامیون‌دار مجبور است که تیوب و نوار لاستیک را از بازار آزاد تهیه کند که متحمل 500 هزار تومان هزینه اضافی می‌شود.

وی افزود: از سویی یک شرکت نیز لاستیک را با نوار و تیوب به عاملان فروش تحویل می‌دهد.

حواله دریافت لاستیک بر اساس محل سکونت کامیون‌دار صادر نمی‌شود

هادی ایزدی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد در گفت‎وگو با ایسنا عنوان کرد: این مشکل وجود دارد و تا اول آبان‌ماه سال جاری توزیع لاستیک در خود شهرستان توسط اداره راهداری و نظارت فرمانداری و اداره صنعت، معدن و تجارت انجام می‌شد که در این راستا 630 حلقه لاستیک وسایل نقلیه سنگین توزیع گردید و مشکلی پیش نیامد.

وی خاطرنشان کرد: از اول آبان‌ماه سال جاری راهداری استان سامانه‌ای را طراحی کرده که باید تمام کامیون‌داران با ثبت بارنامه‌های خود در آن نام‌نویسی کنند که بر اساس ساز و کاری که در نظر گرفته شده سهمیه لاستیک خود را دریافت نمایند؛ به طور مثال یکی از شرایط دریافت لاستیک پیمایش 12 هزار کیلومتر است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: این طرح مزایا و قابلیت‌های خوبی دارد اما دو ایراد بر آن وارد است؛ یکی اینکه حواله‌های دریافت لاستیک بر اساس محل سکونت کامیون‌دار صادر نمی شود و کامیون‌دار باید برای دریافت لاستیک  متحمل هزینه و زحمت می‌شود و دوم اینکه برای کامیون‌ها و کمپرسی‌هایی که در داخل شهر مشغول فعالیت هستند، سهمیه در نظر گرفته نشده است.

ایزدی با بیان اینکه معمولا فعالان عرصه حمل و نقل بار در داخل شهرستان بارنامه دریافت نمی‌کنند، عنوان کرد: ما این دو مشکل را طی نامه‌ای به اداره کل راهداری و حمل و نقل استان منعکس کرده‌ایم و البته آنان نیز قول مساعد داده‌اند که مشکل برطرف شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: