• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-5890-5
  • خبرنگار : 15296
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست تربت‌حیدریه:

حفاظت از محیط‌زیست نیازمند فرهنگ‌سازی است

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست تربت‌حیدریه گفت: حفاظت از محیط‌زیست یعنی رعایت حق تمام گونه‌های طبیعی، گیاهی و جانوری که با حيات انسان ارتباط دارند و این مهم نیازمند فرهنگ‌سازی بهینه است.

داوود نورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، عنوان کرد: رعایت حریم طبیعت و محافظت از جانوران امری ضروری است و باید همه افراد برای حفظ آن تلاش کنند.

وی با اشاره به 370 هزار هکتار گستره زیست‌محیطی در این شهرستان، افزود: از این وسعت 17 هزار هکتار از ارتفاعات شمال‌شرق و جنوب‌شرق این شهرستان شامل منطقه شکار ممنوع ژرف و بزمای است.

وی گفت: در حال حاضر چهار محیط‌بان، حفاظت از عرصه‌های طبیعی این شهرستان را بر عهده دارند، 43 گونه از پستانداران، 190 گونه انواع پرنده و 49 گونه خزنده، انواع گونه‌های جانوری شاخص در این منطقه هستند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست تربت‌حیدریه از دستگیری سه شکارچی فاقد مجوز در هفته اخیر خبر داد و افزود: مأموران محیط‌بانی با همکاری ماموران ایست و بازرسی شهید شیردل کامه توانستند در منطقه شکار ممنوع ژرف یک دستگاه خودروی عبوری مشکوک را توقیف و در بازرسی از آن لاشه یک راس میش وحشی، یک قبضه سلاح 2 لول ساچمه‌زنی به همراه مقادیری فشنگ را کشف کنند.

وی اظهار کرد: حیوانات سرمایه‌های طبیعی هستند و شکار غیرقانونی آن‌ها محیط زیست را به خطر انداخته و سبب انقراض گونه‌های جانوری می‌شود.

گونه های شاخصی چون قوچ و میش، کل و بز، گراز، گرگ، کفتار، پلنگ، گربه وحشی و پرندگانی چون کبک، تیهو و انواع پرندگان شکاری در این منطقه زیست می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: