• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-5990-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد مطرح کرد:

مراجعه بیماران شهرهای اطراف به بیمارستان علامه بهلول گنابادی/ طلب 15 میلیارد تومانی پزشکان گناباد و بجستان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: به دلیل کیفیت خدمات درمانی، بخش اعظم بیماران شهرهای اطراف نظیر خواف، رشتخوار، فردوس، خضری، قاینات، فیض‌آباد و غیره به بیمارستان علامه بهلول گنابادی مراجعه می‌کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، جواد باذلی در نشست خبری که عصر روز 13 آبان‌ماه در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: ارتقای کیفی خدمات در حوزه‌‌های مختلف بهداشتی، درمانی و آموزشی از اهداف اصلی این دانشگاه است.

وی ادامه داد: برای رسیدن به این هدف از یک سال گذشته پروژه‌‌های عمرانی مختلفی به بهره ‌برداری رسید که تکمیل، تجهیز و راه‌‌اندازی مرکز تشخیص و غربالگری سرطان، کلینیک تخصصی بیمارستان علامه بهلول گنابادی و ساختمان دانشکده پزشکی از مهم‌ترین آنها بود که در مجموع برای احداث، تکمیل و تجهیز آن‌ها 138 میلیارد ریال هزینه شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد اضافه کرد: مراکز جامع سلامت زین‌ آباد، بیلند، قنبرآباد و امامت و پانسیون پزشکان شریعت و توحید در مجموع با زیربنای 2500 مترمربع و با اعتبار 3 میلیارد و 800 میلیون تومان را از دیگر پروژه‌‌های عمرانی بوده که افتتاح شده است.

وی گفت: مرکز خدمات جامع سلامت مرحوم شریفی ‌مقدم بجستان نیز از جمله پروژه‌‌های خیرسازی بوده که به همت یک خیر بجستانی و با صرف 12 میلیارد ریال هزینه احداث و راه‌‌اندازی شد.

باذلی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط مجمع خیرین سلامت دانشگاه گفت: در همین مدت در راستای رفاه حال همراهان بیماران، اقامت‌گاه همراه بیمار در مجاورت بیمارستان علامه بهلول گنابادی با 9 میلیارد ریال هزینه تکمیل و راه‌‌اندازی شد.

وی افزود: در راستای تامین امنیت بیمارستان علامه بهلول گنابادی، کار حصارکشی آن نیز در اولویت قرار گرفته و با تعامل خوب ادارات مختلف از جمله امور آب ناحیه گناباد، دیوارکشی ضلع غربی آن با 4 میلیارد ریال هزینه انجام شد و حصارکشی کامل آن نیز تا دو ماه آینده به اتمام می ‌رسد؛ همچنین 1/4 هکتار زمین در ضلع شمالی بیمارستان تملک شده که این مقدار زمین برای اجرای طرح‌‌های توسعه‌ای بیمارستان استفاده خواهد شد.

طلب 15 میلیارد تومانی پزشکان گناباد و بجستان

باذلی مطالبات معوقه پزشکان و کادر درمانی گناباد و بجستان بابت کارانه را 15 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این مبلغ به دلیل کمبود منابع اعتباری طی 13 ماه گذشته پرداخت نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد عنوان کرد: بدهی‌های معوقه بیمه‌ها بابت خدمات بهداشتی و درمانی به دانشگاه علوم پزشکی گناباد از جمله دلایل کمبود اعتبار در این بخش است. با شروع طرح تحول، بیمه‌‌ها نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند ولی به تازگی تفاهم‌نامه هایی با بیمه سلامت و تأمین اجتماعی به امضا رسیده و قرار است هر کدام حدود 17 میلیارد تومان ماهانه پرداخت نمایند.


بالگرد اورژانس هوایی گناباد، جزء پیشرفته‌‌ترین بالگردهای امداد هوایی در جهان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد راه‌‌اندازی اورژانس هوایی را یکی از مزیت‌‌های مهم برای این منطقه ذکر کرد و افزود: در مجموع برای احداث دو پد فرود در گناباد و بجستان، آشیانه بالگرد و خرید آن 500 میلیارد ریال هزینه شد که البته بالگرد این مرکز متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

باذلی با بیان اینکه بالگرد اورژانس هوایی گناباد، جزء پیشرفته ‌ترین بالگردهای امداد هوایی در جهان است، خاطرنشان کرد: این بالگرد از اولین سری بالگردهای غیرنظامی اختصاصی اورژانس بوده که علاوه بر سر و صدای کم و قدرت مانور بالا، امکان نشستن در فواصل کوتاه و محیط‌‌های محدود را دارا بوده و  جزء شش بالگرد امدادی است که در شرایط سخت تحریم وارد کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه بالگرد اورژانس هوایی گناباد قادر است به بیماران و مصدومان نیازمند به خدمات امداد هوایی تا شعاع 150 کیلومتری خدمت‌‌رسانی کند، گفت: از ابتدای راه‌‌اندازی امداد هوایی تاکنون تعداد 47 مصدوم که عمدتا مصدومان حوادث جاده‌‌ای بودند، در قالب 40 سورتی پرواز منتقل شده ‌اند که انتقال سریع آن‌ها نقش مؤثری در کاهش میزان مرگ و میر دارد.

تغییر کاربری و استفاده از ساختمان بیمارستان‌‌های 22 بهمن گناباد و 15خرداد بیدخت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تعطیل شدن بیمارستان‌های 22بهمن گناباد و 15خرداد بیدخت به دنبال راه‌‌اندازی بیمارستان علامه بهلول گنابادی را که بیمارستان جایگزین بیمارستان‌‌های موجود بود، موجب نارضایتی جمعی از شهروندان ذکر کرد و گفت: در همین راستا با صرف 5 میلیارد ریال هزینه، ساختمان بیمارستان سابق 22بهمن گناباد، تغییر کاربری و بهسازی شد و معاونت بهداشت دانشگاه، کلینیک‌‌های ویژه و مراکز M.M.T و D.I.C در آن مستقر شد؛ همچنین برای بیمارستان 15خرداد سابق نیز مجوز راه‌‌اندازی دی کلینیک توسط بخش خصوصی در دست اقدام است.

وی راه‌‌اندازی بخش جراحی قلب باز و آنژیوگرافی را از جمله برنامه‌‌های توسعه‌‌ای بیمارستان عنوان کرد و افزود: مصوبه راه‌‌اندازی این مرکز توسط هیات دولت صادر و 50 میلیارد ریال اعتبار اولیه نیز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به آن تخصیص یافته است که امیدواریم با تامین اعتبارات مورد نیاز، در بازه 2 تا 3 ساله آماده بهره‌‌برداری شود.

باذلی با بیان اینکه بخش‌‌های سوختگی و روانپزشکی بیمارستان علامه بهلول گنابادی با زیربنای 2500 مترمربع احداث خواهد شد، اظهار کرد: در راستای پاسخگویی به بیماران نیازمند به تخت‌‌های ویژه، تعداد تخت ‌های I.C.U  این بیمارستان نیز از 9 تخت به 18 تخت افزایش می‌‌یابد.

ارتقای کیفی سطح آموزش دانشگاه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد ارتقای کیفی سطح آموزش را از اولویت‌‌های مهم این دانشگاه برشمرد و تاکید کرد: پیگیری‌‌های لازم برای اخذ مجوز 11 رشته‌ مقطع جدید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دست اقدام بوده و در همین راستا تا کنون دو هیات بورد برای بازدید حضور یافته‌‌اند.

باذلی ادامه داد: به منظور حفظ رشته‌‌های موجود و تکمیل فرآیند آموزشی، چند آزمایشگاه جدید در دانشکده بهداشت راه ‌اندازی می‌ شود؛ ضمن اینکه راه‌‌اندازی و تکمیل این آزمایشگاه‌‌ها و مرکز آموزش مهارت‌های بالینی نیز یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که امیدواریم تا ابتدای ترم آینده تحصیلی تکمیل و به بهره‌‌برداری برسد.

وی اخذ مجوز راه‌‌اندازی مجتمع آموزش عالی سلامت در بجستان را از دیگر فعالیت‌‌های انجام شده در حوزه آموزش علوم پزشکی دانست و اظهار امیدواری کرد که این مرکز با کمک خیرین راه‌‌اندازی شود و از مهرماه آینده دانشجو در مقطع کاردانی پذیرش شود.

رشد تعداد اعضای هیات علمی

باذلی رشد اعضای هیئت علمی نسبت به دانشجو را از دیگر اولویت ‌های مهم خود بیان کرد و گفت: در همین  راستا طی یک سال گذشته تعداد اعضای هیات علمی از 86 به 104 نفر رسیده است بنابراین تلاش می ‌کنیم تا در فراخوان اسفندماه برای جذب اعضای هیئت علمی، بتوانیم این نسبت را ارتقاء دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد به کارگیری 150 نفر در بخش ‌های مختلف دانشگاه را از جمله فعالیت‌ها در راستای ارتقای کیفیت خدمات و اشتغال‌زایی ذکر کرد و افزود: با هدف فراهم نمودن ارتباط مستقیم ارباب رجوع و گیرندگان خدمت با رئیس دانشگاه، تا کنون حدود 1100 نفر در یک سال گذشته ضمن ملاقات حضوری، از نزدیک مسائل و مشکلات خود را مطرح کرده ‌اند.

وی همچنین درخصوص مشکل سیستم نوبت ‌دهی نیز عنوان کرد: مشکل سیستم نوبت‌‌دهی به‌ دلیل ترافیک در مراجعه ‌کننده به‌ وجود آمده و چاره‌ای ندارد مگر اینکه سیستم ارجاع به‌ پزشک متخصص تغییر کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: