• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-4185-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

حمایت مالی چین از پاکستان

چین از پاکستان به عنوان کشوری با وضعیت اقتصادی بسیار سخت پشتیبانی خواهد کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اکونومیک نیوز، نخست وزیر جدید پاکستان همچنان به دنبال کمک از سایر متحدان بین‌المللی است. وی همچنین از صندوق بین‌المللی پول خواسته است تا مذاکراتی برای دریافت بسته کمک مالی را آغاز کند.

ذخایر خارجی پاکستان از ابتدای سال، 42 درصد کاهش داشته و در حال حاضر، هشت میلیارد دلار است. کسری حساب جاری پاکستان نیز حدود 18 میلیارد دلار افزایش یافته است.

عمران خان، نخست وزیر جدید پاکستان که در ماه جولای انتخاب شده اظهار کرد: متاسفانه کشورش وضعیت اقتصادی بسیار دشواری از زمان نخست وزیر پیشین دارد.

وی گفت: متاسفانه کشور ما در حال حاضر با کمبود نقدینگی و کسری بودجه  روبرو است.

رئیس جمهور چین گفت: من اهمیت زیادی به روابط چین و پاکستان می‌دهم و مایل به همکاری با نخست وزیر پاکستان در زمینه‌ راهبردهای آب‌وهوایی هستم و دوران جدیدی از سرنوشت چین و پاکستان ایجاد خواهیم کرد.

البته پیش از این، دو نخست وزیر به خبرنگاران گفتند هیچ موردی از کمک‌های اقتصادی یا بسته وام از چین وجود ندارد، اما انتظار می‌رود که تعدادی موافقتنامه امضا شود.

اگرچه خان، خواهان کمک صندوق بین‌المللی پول است، اما در مورد شرایط وام  نگران است و مشتاق پیدا کردن کمک‌های مالی از منابع دیگر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: