• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-7814-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای شهر مشهد عنوان کرد؛

شروع انتخاب شهردار جدید، از یکشنبه آینده/ امیدواریم ارتش به توافق «بلوار نماز» متعهد باشد

رئیس شورای شهر مشهد گفت: مقرر شد که یکشنبه هفته آینده بعد از تعطیلات صفر، اعضای شورای شهر اولین جلسه را برای بررسی رویکردها در زمینه انتخاب شهردار برگزار کنند.

به گزارش ایسنا-‌ منطقه خراسان، محمدرضا حیدری امروز 14 آبان ماه در حاشیه چهلمین جلسه علنی شورای شهر مشهد در جمع خبرنگرارن، اظهار کرد: ما در بحث و بررسی که با کلیه اعضای شورای شهر در هفته گذشته داشتیم، به دو نکته تاکید کردیم.

وی افزود: یک نکته اینکه شهردار تا آخرین فرصت می‌توانند از ظرفیت‌های قانونی خود برای تداوم حضور در شهرداری استفاده کنند و ما نیز از این امر حمایت می‌کنیم. تا پایان فرصت که 26 آبان است، این امکان وجود دارد که اگر شهردار توانستند از ظرفیت‌های قانونی دیگری در حوزه تداوم حضورشان و همچنین از مراجع قانونی استفاده کنند، ما از تداوم حضورشان حمایت می‌کنیم.

حیدری بیان کرد: نکته دوم این بود که مقرر شد، یکشنبه هفته آینده بعد از تعطیلات صفر، اعضای شورای شهر اولین جلسه را خواهند داشت و به بررسی رویکردها برای انتخاب شهردار خواهند پرداخت.

رئیس شورای شهر مشهد در خصوص سفر شهردار به تهران برای پاره‌ای از رایزنی‌ها، عنوان کرد: من اطلاعی ندارم که آقای خامسی کجا حضور دارند. ایشان در مجلس کاری ندارند. برای پیگیری برخی پروژه‌های شهری و برنامه‌ها معمولا تهران سفر می‌کنند و جلساتی با وزرات کشور دارند اما در حال حاضر نمی‌دانم که در حال پیگیری چه کاری هستند.  

وی در رابطه با عدم حضور شهردار در جلسات شورای شهر، تصریح کرد: حضور شهردار بستگی به طرح‌ها و لوایحی دارد که مطرح می‌شود. برخی اوقات معاونین به دلیل حجم کار و گرفتاری‌های شهرداری در جلسات حضور پیدا می‌کنند و برخی اوقات خود ایشان بر اساس ضرورت آن طرح و لایحه در جلسه حاضر می‌شوند. آقای خامسی در جلسات غیررسمی قبل از جلسه علنی که بیشتر مسائل کاری  شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد، حضور دارند. دو هفته قبل نیز در این جلسه حضور داشتند.

حیدری در خصوص بازگشایی بلوار نماز، گفت: من مکاتبه‌ای با سرلشگر موسوی، فرمانده کل ارتش، انجام دادم و تقاضا کردم که بازگشایی بلوار را به این موضوع منوط نکنند زیرا نهادهای حل اختلاف قوی در کشور وجود دارد که اگر دستگاه‌ها اختلاف داشتند، آن‌ها باید ورود پیدا کنند. این کار از اول اشتباه بود. من در خبرها شنیدم که توافقی صورت گرفته که اگر مصوبه کمیسیون ماده 5 به شورای راه و شهرسازی ارسال شود، ارتش بلوار نماز را باز خواهد کرد اما ما همین را هم در تقابل با منافع مردم می‌دانیم. چرا که هزینه‌ای از امکانات مردم صورت گرفته و مردم ترافیک سنگینی را در تابستان و فصل زوار متحمل شدند و در روزهای آخر صفر نیز ما با این مشکل مواجه هستیم. این روش نامناسبی در حوزه مدیریت شهری بوده و ما نسبت به آن معترض هستیم. با این حال امیدواریم نسبت به توافقی که صورت گرفته متعهد باشند و بلوار بازگشایی شود. من هنوز پاسخی از مکاتبه خود دریافت نکردم.

وی در رابطه با اتفاقات صورت گرفته در جریان راهپیمایی 13 آبان، عنوان کرد: زمانی که مردم برای حضور و مشارکت توسط همه نهادها دعوت می‌شوند، باید مانور و نمایشی از انسجام و همبستگی ملی باشد و نباید تریبون در اختیار افراد و جریان خاصی قرار بگیرد و از آن استفاده شود که این امر به مشارکت آسیب می‌زند و افرادی که با آن نگاه و رویکرد موافق نیستند، سال بعد حضور پیدا نمی‌کنند.

حیدری اضافه کرد: این تریبون‌ها باید مبری باشد و برای آن‌ها فضاهای دیگری وجود دارد، می‌توانند بیانیه صادر کنند. اگر قرار باشد در یک همایش ملی و برنامه‌ای بر محور منافع کشور، هر فردی با هر سلیقه‌ای مواضع خود را بیان کند، این باید در اختیار جریان دیگر نیز قرار بگیرد. کنترل این اتفاقات در اختیار مدیران برگزارکننده راهپیمایی است که باید مدیریت کنند. ما این موضوع را اعلام کردیم و در تعاملات بعدی پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: