• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 978-6391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی و اجتماعی آستان قدس رضوی:
تابلوی دستاوردها و پیام ایران اسلامی برگرفته از اسلام ناب است

معاون فرهنگی و اجتماعی آستان قدس رضوی گفت: اگر 40 سالگی انقلاب اسلامی را در پیش داریم، با همه موفقیت‌ها و دستاوردهای ایران در کنار تنگناها، محدودیت‌ها، تحریم‌ها و تهدیدهایی که نظام سلطه و مزدوران در منطقه داشتند، اما تابلوی دستاوردها و پیام ایران اسلامی برگرفته از اسلام ناب است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام و المسلمین حجت گنابادی‌نژاد امروز 14 آبان‌ماه در گردهمایی کاروان‌های پیاده اهل تسنن سراسر کشور که در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، با بیان این که دلبستگی و محبت به ائمه اطهار(ع) از مصادیق همبستگی در ایران  است، اظهار کرد: این امر سرمایه اجتماعی برای زیست توام با اقتدار همراه با دستاوردهای مطلوب در عرصه‌های مختلف را به همراه داشته و مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی است.

وی ادامه داد: موضوع علاقه به اهل‌بیت(ع) در میان شیعه و سنی پیشینه طولانی دارد و در تحقیقات، تالیفات بیانات، سخنرانی‌ها، دیوان و اشعار تاریخی اهل سنت و همچنین در آداب و رسوم، مناسک و در جغرافیای زیستی اهل سنت مصادیق فراوانی دارد.

گنابادی‌نژاد عنوان کرد: این کاروان پیاده اهل تسنن نمونه و نماد پیشینه تاریخ است که دلبستگی و احترام به اهل‌بیت (ع) را نشان می‌دهد. محبت به اهل‌بیت (ع) از نگاه اهل سنت آن قدر فراوان است که در برخی مناطق از کشور نمی‌توان تفکیکی میان اهل تسنن و تشیع قائل شویم.

معاون فرهنگی و اجتماعی آستان قدس رضوی افزود: با این تفاوت که به لحاظ علمی و تاریخی پیشینه پر از ابراز محبت و احترام از سوی اهل تسنن و متقابلا همزیستی مسالمت آمیز و نیز همدلی و همراهی میان شیعه و سنی با دستاوردهای خوبی همراه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از این دستاوردها زندگی توامان با عزت، امنیت، آداب و احترامی بوده که میان شیعه و سنی وجود داشته است که ریشه این  دستاورد محبت و احترام در میان هم‌وطنان اهل تسنن و همراهی است که آن‌ها در طول تاریخ انقلاب اسلامی داشته‌اند که این مشارکت منجر به  درخشش اهل سنت در عرصه‌های انقلاب اسلامی شد.

گنابادی‌نژاد با بیان این که امروز این تعامل و ابراز ارادت به اهل بیت (ع) و زندگی توامان با احترام در میان اهل تسنن و تشیع در ایران اسلامی دستاوردهای دیگری نیز به همراه دارد، اظهار کرد: در این خصوص توانستیم نمونه‌ی زندگی اسلام ناب محمدی را به بشریت معرفی و عرضه کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی آستان قدس رضوی عنوان کرد: اگر 40 سالگی انقلاب اسلامی را در پیش داریم با همه موفقیت‌ها و دستاوردهای ایران در کنار تنگناها، محدودیت‌ها، تحریم‌ها و تهدیدهایی که نظام سلطه و مزدوران در منطقه داشتند، اما تابلوی دستاوردها و پیام ایران اسلامی برگرفته از اسلام ناب است.

وی گفت: امروز شیعه و سنی سربلند هستند که در جای جای میهن اسلامی، منطقه و جهان اسلام هرگاه به مظلومی ظلمی روا داشته شده است با تابلوی ایران و انقلاب اسلامی در کنار آن‌ها برای امداد و کمک بوده‌ایم.

گنابادی‌نژاد تصریح کرد: از دستاوردهای ایران اسلامی این است که از زمانی که انقلاب اسلامی توسط امام(ره) تا به امروز طرح شد، موضوع فلسطین از مسئله‌های اصلی انقلاب اسلامی بود، علی‌رغم این که فلسطینی‌ها تماما و اکثرا از اهل سنت بودند اما ایران هیچ‌گاه از آرمان فلسطین عقب نشینی نکرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی آستان قدس رضوی اظهار کرد: در کشورهای اسلامی حاکمانی وابسته به استکبار بودند و بعدها وابستگی آن‌ها به صهیونیست‌ها علنی و روشن شد که در همراهی خود نسبت به فلسطین فراز و فرود داشتند و اما این نگاه، مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی بود که از روز نخست در کنار فلسطین و آرمان ‌های فلسطین ماندند.

وی بیان کرد: اگر امروز دستاورد زندگی توام با احترام متقابل میان شیعه  و سنی در ایران اسلامی با محبت به انقلاب و اهل‌بیت (ع) و باور به اسلام ناب محمدی دستاوردهایی چنین داشته، اما نباید فراموش کنیم کسانی در این منطقه پرچم‌داری‌هایی به نام اسلام انجام دادند که از آن طالبان، القاعده، داعش درآمد.

گنابادی‌نژاد گفت: افتخار می‌کنیم دستاوردهای انقلاب اسلامی توام با احترام، وحدت و انسجام داریم اما نباید فراموش کنیم عده‌ای نتوانستند حرمت پرچمداری اسلام را داشته باشند، و قداست، پاکیزی و طهارت خدمت به پرچم اسلام را حفظ کنند و با پول اسلام و مرم مسلمان و با اعتمادی که از جهان اسلام و مسلمانان جهان اسلام به آن‌ها  داشتند، فجایع و خیانت‌های فراوانی را رقم زدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی آستان قدس رضوی تصریح کرد: حضرت رضا(ع) در بیان خود فرمودند: «مردم اگر خوبی‌های زندگی ما، سیره، سلوک، روش و سبک زندگی ما را مطلع شوند، از ما تبعیت می‌کنند». امروز کسانی که در حوزه ترویج فرهنگ، دین و دیانت اسلام فرصت خدمت دارند، وظیفه دارند که حقایق را از سیره اهل‌بیت (ع) برای بشریت بازگو کنند و مسیر نجات، سعادت و ترقی حقیقی را معرفی و تبلیغ کنند.

وی در پایان عنوان کرد: یکی از سرفصل‌های مهم آستان قدس رضوی تعامل و ارتباط ادیان و مذاهب مختلف است و سعی بر آن شد که مجموعه آستان قدس رضوی در تعامل با اهل تسنن بتواند اهتمام بیشتر در ارتباط با برنامه‌های فرهنگی داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: