• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-6284-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رسولیان خبر داد

صادرات ۱۷۴ میلیون دلاری از بازارچه های مرزی استان

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تا کنون بالغ بر ۱۷۴ میلیون دلار انواع کالاها از بازارچه های مرزی استان صادر شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان با بیان این مطلب، اظهار کرد: طی هفت ماهه امسال 267 هزار تن انواع کالا و نیز فرآورده‌های نفتی از بازارچه‌های مرزی دوغارون و باجگیران صادر شده است.

وی عنوان کرد: این صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی 43 درصد و از نظر وزنی 120 درصد افزایش دارد.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در این میان بیش از 39 میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی از طریق بازارچه‌ها دوغارون عرضه شده که از نظر ارزشی مجموع صادرات نفتی بازارچه‌ها 19 میلیون و 235 هزار و 270 دلار بوده است .

رسولیان در خصوص عمده کالاهای صادراتی، تصریح کرد: عمده کالاهای صادراتی غیر نفتی هم شامل مصالح ساختمانی از جمله سیمان، لوازم فلزی، محصولات کشاورزی، مواد غذایی، فرش، موکت، پوشاک و مانند آن بوده است.

وی با بیان اینکه در مجموع 446 نفر در دو بازارچه استان به صورت مستقیم و 696 نفر هم غیرمستقیم فعالیت می‌کنند، تاکید کرد: به طور متوسط روزانه 343 افغانستانی و ترکمن به بازارچه‌های استان وارد می‌شوند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: