• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 978-6791-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی توضیح‌ داد؛

تمهیدات آستان قدس برای ورود زائران به حرم مطهر رضوی

معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی، تمهیدات صورت‌گرفته برای ورود زائران به حرم مطهر رضوی را توضیح داد.

سید خلیل منبتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان در خصوص این تمهیدات اظهار کرد: آستان قدس تمهیداتی را در روزهای پایانی صفر اندیشیده است؛ از جمله این که ۱۰۰ دستگاه اتوبوس از بخش خصوصی کرایه کردیم که به صورت رایگان در هر محلی که راه مسدود می‌شود، افرادی را که سالخورده و یا مشکل توانایی حرکت دارند، به صورت رایگان به سمت حرم انتقال دهند.

وی افزود: در زمان‌هایی که مسیر آنقدر شلوغ شود که امکان حرکت خودرو وجود نداشته باشد، نزدیک به ۲۰۰۰ نفر از ویلچرران‌های حرم به داخل خیابان‌ها فرستاده می‌شوند تا مردمی که برای حرکت مشکل دارند، با ویلچر طی طریق کنند.

معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی ادامه داد: در همه محورهای منتهی به حرم ورود خودرو ممنوع است؛ مگر خودروهای خدمات‌رسانی که مجوز دارند. همچنین، پارکینگ‌ها نیز به احتمال زیاد از روز سه‌شنبه بسته خواهد شد.

منبتی در خصوص توصیه‌های لازم به زائران عنوان کرد: توصیه می‌کنیم مردم از آوردن خودرو خودداری کنند. همچنین، در رابطه با بحث امانات، به دلیل محدودیت در دریافت امانات، خواهشمندیم که اشیای ممنوعه را همراه خود نداشته و از آوردن وسایل حجیم هم خودداری فرمایند. به این دلیل که در مبادی ورودی از آوردن اشیا به داخل جلوگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: در رابطه با داخل حرم نیز خواهشمندیم مردم درمورد مسیرهایی که برای رفت‌وآمد مشخص شده، با خادمین همکاری لازو به عمل آورند؛ به این دلیل که مسیرهای مشخص شده برای رفت‌وآمد، به واسطه راحتی و آسایش زائران و عدم ایجاد مشکل و بی‌نظمی در اماکن متبرکه است.

معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی با اشاره به طرح ممنوعیت ورود کفش به داخل حرم، افزود: این طرح از ابتدای مهرماه در حال انجام است و ضمنا به خواست خود زائرین محترم بوده و خواهشمندیم باتوجه به حجم زیاد زائر، در این خصوص نیز همکاری داشته باشند تا هم به واسطه مسائل بهداشتی در رواق‌ها و نیز به لحاظ حفظ محیط زیست از آوردن پلاستیک جلوگیری شود.

منبتی تصریح کرد: در همه مسیرهای داخل حرم امکان رفت‌وآمد وجود داشته و ممنوعیتی ندارد؛ مگر مکان‌هایی که تفکیک جنسیتی دارد که خادمین آن‌ها را اعلام می‌کنند. همچنین خواهشمندیم زائران محترم در مسیر راه نایستند و تجمع نکنند.

وی اضافه کرد: هیئات نیز از مسیری که پلیس راهبر مشخص کرده حرکت می‌کنند. همچنین هیات‌ها آگاه هستند که تجهیزات و امکاناتی که همراه دارند، از ورود آن به حرم جلوگیری می‌شود و این امر به خاطر آسایش و رفاه زائران است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: