• چهارشنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-6490-5
  • خبرنگار : 15296
  • منبع خبر : ----

فرماندار تایباد:

وام‌های اشتغال باید در مسیر تحول اقتصادی هزینه شود


فرماندار تایباد گفت: بانک‌های عامل پس از بررسی و در صورت داشتن توجیه فنی و اقتصادی طرح باید بنا بر اهمیت اشتغال تسهیلات را به کارآفرینان و تولیدکنندگان اختصاص دهند و این وام‌ها باید در مسیر اشتغال‌زایی و تحول اقتصادی هزینه شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حسین شرافتی‌راد در کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و مشاغل خانگی که 15 آبان‌ماه در محل فرمانداری تایباد برگزار شد، اظهار کرد: پرداخت تسهیلات بر اساس مزیت‌ها و ظرفیت‌های هر منطقه روستایی یا عشایری و با رعایت قوانین و ضوابط بانکداری و نیز حفظ اخلاق‌مداری و تسهیل در امور ارباب‌رجوع صورت می‌گیرد.

وی به اهمیت تسهیل در امور تولیدکنندگان در راستای بهره‌وری اقتصادی اشاره کرد و افزود: ایجاد بسترسازی برای تولید و اشتغال علاوه بر فراهم کردن معیشت خانواده در توسعه اقتصادی نقش بسزایی دارد.

پرداخت تسهیلات برای 480 طرح اشتغال‌زایی

در ادامه این کارگروه، رئیس اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان تایباد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون پرداخت 122 میلیارد و 660 میلیون ریال تسهیلات اشتغال‌زایی برای 480 طرح صورت گرفته که زمینه اشتغال برای 553 نفر را فراهم خواهد کرد.

محمود بیانی 69 درصد پرداخت این تسهیلات را در حوزه جهاد کشاورزی معرفی کرد و افزود: به ترتیب 18 درصد در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و 13 درصد دیگر به حوزه صنعت، معدن و تجارت پرداخت شده است.

وی گفت: اعتبار اختصاص یافته در حوزه مشاغل خانگی 15 میلیارد و 300 میلیون ریال است و در این راستا 117 نفر با اعتبار 14 میلیارد و 20 میلیون ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند و تاکنون برای 27 نفر تسهیلات اشتغال‌زایی با اعتبار سه میلیارد و 300 میلیون ریال جذب شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: