• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-7687-5
  • خبرنگار : 15300
  • منبع خبر : ----

یک استاد نقاشی:
نقاشان به دنبال پول نیستند

عکس تزئینی است
یک استاد نقاشی گفت: امروزه انجمن نقاشان هنرهای تجسمی، تافته‌ی جدا بافته شده‌اند؛ در جامعه به نقاشان بها داده نشده درحالی که آن‌ها دنبال پول نیستند و دغدغه هنر دارند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حسین صباغیان گفت: یکی از مسائلی که باید برای انجمن آینده انجام شود، وجود ریاست یا معاونتی است که با هنر روز دنیا آشنایی دارد؛ هم‌چنین انجمن باید عاری از باند و باندبازی باشد. انجمن هنرهای تجسمی اگر با این شرایط تشکیل شد، باید هنرمند واقعی را بشناسد.

وی اظهار کرد: در گذشته در مسابقات باندبازی بود؛ انجمن باید صادقانه با هنرمند جلو برود، به هنرمند بها بدهد، هنرمند را پیدا کند و برای وی نمایشگاه بگذارد. در گذشته تمام سالن‌های مشهد با افتخار برای هنرمندان به رایگان نمایشگاه برگزار می‌کردند اما امروزه گالری‌ها هزینه‌های گزاف برای برگزاری نمایشگاه دریافت می‌کنند درحالی ‌که هنرمند قصد انجام کار هنری دارد و سطح فرهنگی جامعه را بالا می‌برد، پس اداره‌ی ارشاد باید از هنرمند حمایت مالی کند.

این استاد نقاشی خاطرنشان کرد: از دیگر مشکلات موجود، نداشتن کارشناس هنری در انتخابات آثار شهری از طرف شهرداری است. در آینده باید به این موضوع رسیدگی شود و در هر زمینه‌ی هنرهای تجسمی که آثاری ارائه می‌شود، ابتدا باید آثار کارشناسی و زیر نظر انجمن هنرهای تجسمی ارشاد تایید شوند. 

حسین صباغیان افزود: انجمنی که تا کنون وجود داشت، چه نظارتی بر نمایشگاه‌ها و آثار سطح شهر می‌کرد؟ انجمن باید این‌گونه فعالیت‌های هنری داشته باشند. ما قصد داریم نسل جوان یاد بگیرد چگونه کار هنری کند و آثار هنری بیافریند و کارشناسی شود.

وی ابراز کرد: انجمن باید به کلاس‌های هنری و نگارخانه‌ها اشراف داشته باشد که راه درست می‌روند یا خیر؟ آثاری که به نمایش گذاشته می‌شود چگونه است؟ باید به کار درست بها داده شود، اگر اثر فرد جوان بهتر از فرد پیشکسوتی بود، باید آن جوان را تشویق و حمایت کنیم.

حسین صباغیان بیان کرد: بعضی افراد قصد دارند با گالری‌داری جیب خود را پر کنند، نباید به این افراد بها داده شود. افرادی باید گالری‌داری کنند که دغدغه‌ی هنر داشته باشند. کسانی هستند که فکر می‌کنند از این راه می‌توانند درآمد خوبی داشته باشند، با این منظور گالری باز می‌کنند و پس از مدتی گالری را تعطیل می‌کنند؛ ما به خوبی می‌دانیم از هنر درآمدی حاصل نمی‌شود، پس باید هنرمند واقعی را پیدا کنیم و آثارش را به نمایش بگذاریم.

این پیشکسوت نقاشی در خصوص انتخابات انجمن هنرهای تجسمی مطرح کرد: اگر فردی با تعداد بالای رای، عضو انجمن شد و بعد از مدتی افراد متوجه شدند که آن فرد به وظایف خود عمل نمی‌کند، آیا در بندهای این اساس‌نامه قانونی وجود دارد که این فرد کنار برود؟

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: