• یکشنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-7186-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

بازسازی بازاری در سیدنی با رویکرد طراحی پایدار

طراحان دانمارکی، بازار ماهی سیدنی را با طرحی ویژه بازسازی می‌کنند. این بازسازی هزینه 250 میلیون دلاری دارد  و در روند بازسازی، آب‌نمای آن نیز احیا می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اینهبیتت، ساختمان جدید دارای سقف موج‌دار بوده تا ارتباط با خارج و دسترسی بازدیدکنندگان راحت‌تر شده و موجب پایداری طراحی جدید که شامل استراتژی‌های هوشمند و صرفه‌جویی در مصرف آب از قبیل جمع‌آوری آب باران، بازیافت و سیستم‌های پالایش زیستی است شود.

بازار ماهی سیدنی، یکی از جذابیت‌های گردشگری این شهر است. این بازار نزدیک به ساحل است و در یک منطقه با مساحت 3.6 هکتار در خلیج Blackwattle در سمت شرقی بندر سیدنی قرار دارد. بازسازی این بازار موجب افزایش فضای عمومی و گردشگری شده و دارای بخش‌های مختلفی مانند مدرسه آشپزی غذاهای دریایی، رستوران‌ها، فضای گردشگری و گذرگاه قایق‌های موتوری است.

معماران دانمارکی، تلاش می‌کنند که معماری پیشین بازار را حفظ کنند و با طراحی فضای نیمه باز موجب رونق بازار‌های سنتی شوند.

این سازه از چوب و آلومینیوم ساخته می‌شود و طراحی شبیه به ماهی دارد.

آب نمای این سازه موجب زیبایی بیشتر بازار با هدف بهبود اکوسیستم از طریق طراحی پایدار شده است. سیستم فیلتراسیون زیستی نیز، آب را فیلتر می‌کند و سیستم بازیافتی، زیستگاهی برای پرندگان محلی ایجاد کرده است.

کیم هرفورت نیلسن از شرکت معماری دانمارکی گفت: امکانات عمومی و پایداری محیطی، هسته اصلی فرایندهای تصمیم گیری در بازسازی این بازار بوده است و انتظار می‌رود که اجرای این پروژه در سال 2019 آغاز و در سال 2023 افتتاح شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: