• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 978-11191-5
  • خبرنگار : 15283
  • منبع خبر : ----

/با جهانگردان/

یک موتورتوریست:
گردشگری با موتور‌ نیمی از پرواز است

یک موتورتوریست گفت: موتور‌‍سواری نیمی از پرواز است زیرا سفر با موتور سبب می‌شود بتوان محیط پیرامون را بهتر دید و حتی قومیت مردم و فرهنگ آنان را بهتر لمس کرد و در مهمان نوازی آنان حل شد.

حسین مسرور در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار: هم اکنون که در مشهد هستم از سفرم  35 روز می‌گذرد و تاریخ دقیقی برای بازگشت سفرم تعیین نکرده‌ام، 4 سال است که با موتور به بخش‌های بسیاری از کشورم و هند  سفر کرده‌ام و تا قبل از آن هم بدون موتور به سفر رفته‌ام.

او افزود: علاقه‌ام به سفر با موتور از 8 سالگی شروع شد که به همراه پدر‌بزرگم با موتور به روستاهای اطراف شیراز رفتیم و ترکیبی از هیجان و سفر را تجربه کردم. 37 سالم است و از 15 سالگی به بعد شروع به سفر کردن کردم.

این موتورتوریست در خصوص استقبال مردم می‌گوید: در سفر با موتور 90 درصد مواقع مردم استقبال خوبی دارند زیرا بسیاری فکر می‌کنند سفر با موتور در ایران غیرممکن است، تعامل با مردم و شناخت آنان از هر قومی با هر فرهنگی نقطه عطفی است که سبب شده در زمینه دوستیابی قوی باشم و دوستان بسیاری از نقاط مختلف ایران داشته باشم. 

مسرور در مورد تفاوت نگاه به موتور توریست‌ها در کشورهای دیگر اشاره کرد: موتورتوریست‌ها در کشورهای توسعه یافته جایگاه بهتری دارند زیرا دارای باشگاه‌های مخصوصی هستند که موتورتورریست‌ها را جذب می‌کنند و هر باشگاهی که عضو متخصص داشته باشد در رتبه‌بندی بالاتری قرار می‌گیرد همچنین در این کشورها تخفیفات خوبی شامل موتورتوریست‌ها می‌شود.


او در ارتباط با وضعیت اسپانسر ادامه می‌دهد: در کشورهای دیگر شرکت‌های موتورسیکلت با یکدیگر رقابت دارند و برای تبلیغاتشان اسپانسر افرادی که سفر می‌کنند می‌شوند، در سفر به دلیل سختی‌ها، انواع جاده‌ها و کارکرد زمان زیاد موتور‌سیکلت سبب می‌شود کیفیت حقیقی وسیله نقلیه نمایان شود زیرا موتور‌سیکلت در سفر چک می‌شود و آزمایش حقیقی خود را پس می‌دهد. 

این موتورتوریست عنوان می‌کند: در ایران این مساله وجود ندارد زیرا فقط موتورسیکلت‌های داخلی و تا حد محدودی موتور سیکلت خارجی وارد می‌شود که این موضوع موتورتوریست‌هایی که سفر می‌کنند را محدود می‌کند در حالی که  سفر پتانسیل بالایی برای تبلیغات و فرهنگسازی است.

مسرور در خصوص دستاوردهایش در سفر خاطرنشان می‌کند: نقاط دیدنی و بکر را  بر روی نقشه های بین المللی اضافه کرده‌ام و دایره المعارف بسیار خوبی شده است اما متاسفانه اسپانسر  خارج از کشور دارم و چون تمایلی ندارم در کشور خارجی چاپ شود به صورت خصوصی آن را نگه داشته‌ام و منتشرش نکردم، دلیل دوم که این دفترچه را آشکار نکرده‌ام این است تا قشر محدودی که سبب تخریب این مکان‌ها می‌شوند این نقاط دیدنی را کمتر بشناسند تا آسیبی به این مکان‌ها نرسد. 

وی بیان کرد: ایران بهشت کسانی است که سفر می‌کنند زیرا ایرانیان جزو مهمان‌نواز ترین مردم جهان هستند و از مهمان به طور افراطی پذیرایی می‌کنند به دلیل ویژگی مهمان‌نوازی ایرانیان توریست‌هایی که از کشورهای خارجی می‌آیند بهترین خاطره برای آنان ایران است.

این موتورتوریست ادامه می‌دهد: بسیاری از کشورهای دنیا در زمینه گردشگری هزینه می‌کنند و چند برابر آن را در کمتر از یکسال بدست می‌آورند، درآمد گردشگری به مراتب از نفت بیشتر است باتوجه به اینکه زیرساخت‌های گردشگری را در ایران داریم و ایران جزو 10 کشور برتر دنیا از نظر آثار تاریخی و جاذبه‌های توریستی  و یکی از معدود کشورهایی است که 4 فصل است  یعنی هر زمان در سال جایی را پیدا خواهید کرد که جذاب باشد.

مسرور در خصوص تامین هزینه‌هایش می‌گوید: با توجه به وضعیت کاری‌ام که متغیر و پروژه‌ای است، قرارداد‌های کوتاه مدتی دارم و اغلب در هزینه‌های زندگی‌ام صرفه‌جویی می‌کنم تا هزینه‌ای را بتوانم بابت سفرم ذخیره کنم.

او در ارتباط با چالش‌هایی که با موتور دارد، عنوان می‌کند: موتور، تجهیزات بسیاری لازم دارد که این تجهیزات گاهی اوقات هزینه‌اش از خود موتور نیز بیشتر می‌شود. داشتن تجهیزات موتور تا حد بسیاری برای حفظ شرایط دمایی که در آن قرار می‌گیریم کمک می‌کند.

این موتور توریست ادامه داد: متاسفانه بعضی از راننده‌ها فکر می‌کنند چون موتور کوچک است بخش بسیاری از لاین را از موتور باید بگیرند اما این اشتباه است و باد وسیله نقلیه آنان سبب برهم زدن تعادل موتور می‌شود.


مسرور بیان می‌کند: به دلیل حفظ ایمنی سعی می‌کنم در شب و بارش برف و باران رانندگی نکنم با توجه به اینکه یکی از اهدافم از سفر با موتور دیدن بهتر محیط است و زمانی که شب باشد یا شرایط آب‌وهوایی مناسب نباشد تمرکز فقط بر رانندگی کردن می‌شود و از دیدن محیط اطراف محروم می‌مانم.

او می‌گوید: گاهی مردم محلی پیشنهاد دیدن مکان‌هایی را می‌دهند که روی نقشه نیست، ایران بسیار زیباست و با دعوت از توریست‌های مطرح دنیا و همچنین ارتباط با دانشگاه‌های دیگر دنیا جهت دعوت آنان به ایران می‌تواند دیدگاه اشتباه امن نبودن ایران را تغییر دهد و با وجود ۴فصل بودن کشورمان امکان توسعه گردشگری فراهم شود.

این موتور توریست در خصوص توصیه‌اش برای دیدن مکان‌های دیدنی کشور می‌گوید: اگر در خصوص مردم بخواهم بگویم، سیستان و بلوچستان بهترین مردم ایران را دارد زیرا با وجود آنکه برخی از آنها در فقر و تنگدستی هستند اما برای مهمان سنگ تمام می‌گذارند و همچنین مرزهای آن بسیار زیبا هستند. از لحاظ مجموعه‌ای از طبیعت و تاریخ منطقه تکاب آذربایجان را می‌گویم که چشمه‌های خود جوش و آبگرم طبیعی را می‌توان دید، تخته سلیمان و زندان سلیمان نیز مجموعه‌ای از تاریخ و طبیعت است.

مسرور می‌گوید: از دیگر جاهایی که با موتور توانسته‌ام بروم و امکان رفتن آن با اتومبیل ممکن نیست البرز مرکزی است که تا نزدیکی کوه دماوند رفته‌ام و از منحصر به فردترین نقاطی بوده که توانسته‌ام بروم‌.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: