• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-12690-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان نیشابور:

بیش از 50 درصد جانباختگان در حوادث ترافیکی، عابران پیاده هستند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان نیشابور گفت: طی 8 ماه گذشته 56 درصد متوفیان حوادث ترافیکی در شهرستان نیشابور عابران پیاده بوده‌اند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ دوم جواد حقدادی عنوان کرد: رعایت قوانین و مقررات از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه و نشانه فرهنگ بالای ملی است که همه ما باید بارعایت آن الگوهای عملی و عینی برای فرزندان و آیندگان باشیم.

وی افزود: همه ما احتمالا وقتی می‌شنويم ماشين و عابر پياده‌ای با هم تصادف كرده‌اند، حق را به عابر پياده می‌دهيم و راننده ماشين را تنها مقصر اين حادثه می‌دانيم اما قانون ما تحت شرايطی حق را به راننده نيز می‌دهد. متاسفانه از ابتدای سال جاری تاکنون از تعداد 16 نفر جانباختگان تصادف در سطح حوزه درون شهری شهرستان تعداد 9 نفر از آنان یعنی حدود 56 درصد عابران پیاده بوده‌اند و بقیه رانندگان و یا سرنشینان موتور سیکلت سوار که بدون کلاه ایمنی رانندگی می‌کردند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در ادامه با اشاره به ماده 215 آیین نامه راهنمایی و رانندگی بیان کرد: اگر فردی از معابر غیرمجاز عبور کند و حادثه‌ای پيش آيد کارشناسان بخش تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی سهم تقصیر را برای عابر نیز لحاظ می‌کنند. ضمن این که کارشناسان مواردی مانند مسکونی يا‌ غیرمسکونی بودن، بزرگراه يا معبر اصلی، فرعی یا کوچه بودن يا امکان عبور برای عابر، وجود چراغ و علائم راهنمايی و رانندگی و سایر موارد موجود در محل را بررسی می‌کنند.


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیشابور گفت: با توجه به اینکه آسیب‌پذیر ترین قشر کاربران ترافیکی در حوادث رانندگی عابران و موتور سیکلت سواران هستند به کلیه همشهریان وکاربران ترافیکی اعم از رانندگان، سرنشینان و عابران پیاده توصیه می‌شود نکات ایمنی در تردد را برابر  وظایف و مسئولیت‌های مشخص شده که در قوانین و مقررات مختلف تشریح شده است، رعایت کنند چرا که آرامش و آسایش در سایه رعایت و احترام به قوانین است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: