• پنجشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۴
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 979-191-5
  • خبرنگار : 15285
  • منبع خبر : ----

/ایران‌گردی/

روایت روح، مه و درختان خشکیده در «تالاب ارواح»

روح، جن، موجودات ماوراءالطبیعه، مسائلی که  خارج از فهم و ادراک آدمیان است و...؛ شاید مواردی باشند که اگر در تاریخچه اثری خوانده شود، مسافر را برای رفتن به آن منطقه تشویق و ترغیب کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در ایران مناطقی وجود دارد که به صورت عینی و حقیقی این موجودات ماوراءالطبیعه دیده شده‌اند و یا به سبب شرایط خاص محیطی و جغرافیایی اسمی فرا طبیعی را برای آن مکان برگزیده‌اند که برای مثال می‌توان به «تالاب ارواح» در نوشهر اشاره کرد.

«تالاب ارواح» در پنج کیلومتری شمال روستای چلندر از توابع نوشهر است که دریاچه آن در میان جنگل انبوه پهن برگان در منطقه «ملا کلا» قرار گرفته‌است و طول دریاچه در حدود ۷۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر است.

روح در تالاب!

درون دریاچه، درختان خشک شده‌ای قرار دارند که منظره‌ای خوفناک را ایجاد کرده‌‌است، این دریاچه اکثر زمان‌ها مه گرفته که بین درختان جنگل پنهان است و راه دسترسی به آن نیز دشوار و خطرناک شده‌است و لازم به یادآوری است که در مسیر رسیدن به این دریاچه  و گذر از جنگل‌های آن احتمال رویارویی با حیوانات وحشی نیز وجود دارد.

ترکیب دلهره‌آور درختان مرده، مه  و صدای حیوانات وحشی که در آن منطقه به گوش می‌رسد، باعث شده‌است که برچسب«تالاب ارواح» به این منطقه زده شود؛ شایان ذکر است مردمی که امروزه اطراف این دریاچه زندگی می کنند، نشانه‌ای از ارواح ندیده‌اند اما باور دارند که ساکنین پیشین این دیار به یقین نشانه‌ها و عینییاتی مشاهده کرده‌اند که چنین نامی را برای آن انتخاب کرده‌اند.

ایران با توجه به گستردگی و گوناگونی فرهنگ، جغرافیا، آداب و رسوم و نیز غنی بودن و کهن بودن تمدنش، با اندکی توجه، اطلاع‌رسانی بهتر و کارآمدتر و نیز معرفی آثار به دیگر مردمان جهان، می‌تواند جزو مراکز پربازدید گردشگری باشد که با توجه به ظرفیت‌های این سرزمین، علاوه‌بر آثار ملموس و ناملموس، پدیده‌های فرا طبیعی نیز می‌تواند در لیست مقاصد گردشگری ایران قرار بگیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: