• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 979-2091-5
  • خبرنگار : 15283
  • منبع خبر : ----

درباره کوچ‌سرفینگ

کوچ سرفینگ یک شبکه اجتماعی است که در آن گردشگران می‌توانند با میزبانان مهمان‌نواز هر کشور ارتباط برقرار کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ایده اولیه کوچ سرفینگ درخواست از مردم مهمان‌نواز دنیا برای پذیرایی از گردشگران بود، ترجمه ساده اصطلاح کوچ سرفینگ کاناپه‌گردی است به این معنی که اگر فقط یک عدد کاناپه برای پیشنهاد دادن به یک توریست دارید، شروع کنید. 

کوچ سرفینگ ایده اقامت گردشگران در خانه‌ میزبانان مهمان‌نواز هر کشور را مطرح کرد و این ایده با استقبال گرم مردم دنیا مواجه شد و راه گردشگری با هزینه کم را هموار کرد. این شبکه اجتماعی اصرار به برقراری ارتباط بین افراد به عنوان ابزاری برای تبادل فرهنگی دارد و محل اقامت رایگان در درجه بعدی قرار می‌گیرد.

میزبانان کوچ سرفینگ بیشتر از گردشگران و مهاجران سابق هستند که به برقراری ارتباط با گردشگران امروزی علاقه‌مند هستند. آن‌ها با عضویت در این سایت و ارسال تصاویری از خانه و محل زندگی‌شان گردشگران را به اقامت در خانه خود دعوت می‌کنند.

در این شبکه اجتماعی نه‌تنها گستره‌ای از محل‌های اقامت رایگان را دریافت می‌کنید؛ بلکه با میزبانی مهمان‌نواز آشنا می‌شوید که در بازدید از جاذبه‌های گردشگری مقصدتان کمک شایان توجهی می‌کند.

کوچ سرفینگ به‌طور قابل‌توجهی هزینه‌های سفر به کشورهای گران‌قیمتی چون هنگ‌کنگ، کره جنوبی و سنگاپور را کاهش می‌دهد. میزبانان این کشورها، بسیار علاقه‌مند به آشنایی با فرهنگ گردشگران کشورهای مختلف، تقویت زبان انگلیسی و گاهی هم‌ صحبت در مورد همکاری تجاری هستند.

در سال ۲۰۰۴ couchsurfing.com برای امکان برقراری ارتباط میان گردشگران و میزبانان در دسترس عموم قرار گرفت. عضویت در این شبکه اجتماعی رایگان است و چیزی بیشتر از معرفی یک محل اقامت عرضه می‌کند.

در این شبکه اجتماعی می‌توانید دوستان واقعی (و نه مجازی!) بیابید با گردشگران دیگر آشنا شوید و درباره جاذبه‌های گردشگری و شرایط مقصد سفر خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.
 
تالارهای گفتگوی متعددی در زمینه‌های مختلف از راهنمای گردشگری شهرهای مختلف گرفته تا اطلاعات لازم برای خرید دوچرخه در این وب‌سایت شکل‌گرفته‌اند. این تالارهای گفتگو اغلب به‌وسیله داوطلبانی که به سفیر شهرت گرفته‌اند اداره می‌شود.

در کنار مزیت روشن کوچ سرفینگ، یعنی اقامت راحت و مجانی، بهره بردن از میزبانی مهمان‌نواز که جاذبه‌های گردشگری مقصد سفرتان را معرفی و گاه همراهی می‌کند، سرمایه بزرگی محسوب می‌شود.

میزبان برای بازدید از بهترین نقاط مقصد سفرتان که گاه از چشم کتاب‌های راهنمای گردشگری هم دور مانده، بهترین راهنما است.
 
مزیت دیگر سفر از طریق کوچ سرفینگ این است که نیازی به تهیه غذا از رستوران ندارید و می‌توانید همانند زندگی در محل سکونتتان، مواد اولیه غذایی تهیه ‌کرده و در آشپزخانه میزبانتان غذای سالم و ارزان‌تری تهیه کنید.

در قدم اول نوع میزبان خود را بر اساس جنسیت و تأهل یا تجرد انتخاب می‌کنید و سپس می‌توانید اطلاعات شخصی به اشتراک گذاشته هریک از میزبانان را بررسی کنید. نکته‌ای که بیش از همه اطمینان خاطر می‌دهد، بازخورد تجربه‌ها و گزارش‌هایی است که سایر گردشگرانی که قبلاً در خانه میزبان اقامت داشته‌اند روی صفحه میزبان  منتشر کرده‌اند. 

با مطالعه این بازخوردها می‌توانید درباره شخصیت و رفتار میزبانتان دید دقیق‌تری پیدا کنید و برای جزییات هم می‌توانید با گردشگرانی که این بازخوردها را نوشته‌اند ارتباط برقرار کنید و از آن‌ها درباره‌ی شرایط سفر و نحوه برخورد میزبان سؤال کنید.
 
علاوه بر این‌ها، میزبان‌ها هم می‌دانند اگر گردشگران از پذیرایی آن‌ها رضایت نداشته باشند، بازخورد مناسبی از آن‌ها منتشر نمی‌کنند و برای پذیرایی از گردشگران بعدی با مشکل مواجه خواهند شد. می‌توان گفت عضویت بسیاری از افراد در این شبکه اجتماعی پشتوانه‌ای برای اعتبار و امنیت سفر از طریق کوچ سرفینگ است.

قبل از آن که به کسی درخواستی بفرستید، بهتر است وقت بگذارید و پروفایل میزبان را بخوانید. در کوچ‌سرفینگ همه چیز بر اساس سادگی گذاشته شده است و میزبانی هم با آن چیزی که در ذهنمان از مهمان‌نوازی داریم فرق می‌کند. میزبان هیچ تعهدی ندارد که غذا تهیه کند، حوله در اختیارتان قرار بدهد و یا از کار و زندگی‌اش بزند.

قسمت مشخصات خانه میزبان اطلاعاتی در ارتباط با این که میزبان چه محلی در اختیارتان خواهد گذاشت می‌دهد، می‌تواند از یک اتاق لوکس و مستقل با حریم خصوصی صد درصد باشد تا یک تشک وسط سالن پذیرایی.

این که میزبانتان چطور پذیرایی خواهد کرد را می‌توانید با خواندن کامل پروفایلش و توصیه‌نامه (رفرنس) دیگران در مورد آن فرد به‌خصوص متوجه بشوید.

منبع:
آشنایی با کوچ‌سرفینگ 
کاناپه‌گردی چیست؟ 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: