• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-2386-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

سیاست‌های پر هزینه ایالات متحده در تغییرات آب و هوایی

کنگره آمریکا نسبت به هزینه‌های دولت ترامپ برای تغییرات آب و هوایی هشدار داد. در گزارش کنگره آمده است هزینه برنامه‌های کنونی تغییرات آب و هوایی در اواخر قرن به صدها میلیارد دلار خواهد رسید و ضروری است که دولت، سیاست‌های خود را تغیر دهد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اکونومیک نیوز، کنگره، سیاست‌های دونالد ترامپ در مورد اقدامات جوی را مورد انتقاد قرار داده و اعلام کرده خطرات احتمالی در آینده به تصمیمات امروز بستگی دارد.

انتشار گازهای گلخانه‌ای، طوفان، خشکسالی و سیل  بر طیف وسیعی از خدمات در ایالات متحده از جمله بهداشت و زیرساخت‌ها تاثیر خواهد گذاشت.

افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای موجب خسارات زیادی در برخی بخش‌های اقتصادی خواهد شد.

در حال حاضر، وضعیت آب و هوای زمین سریعتر از هر زمان دیگری در تاریخ تمدن بشریت در نتیجه فعالیت‌های انسانی تغیر می‌کند و این تغییرات در ایالات متحده مشاهده می‌شود و پیش بینی شده در آینده نیز تشدید خواهد شد، اما شدت تاثیرات آینده تا حد زیادی بستگی به اقدامات انجام شده برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و سازگاری با تغییرات آب و هوایی خواهد داشت.

این گزارش که توسط سازمان‌های دولتی آمریکا و ادارات مربوطه انجام شده نشان می‌دهد که گرم شدن کره زمین موجب فقر، مشکلات بهداشتی، آسیب به زیرساخت‌ها، محدودیت دسترسی به آب، تغییر در سواحل و تاثیر منفی بر بخش کشاورزی، ماهیگیری و تولید انرژی خواهد شد.

گزارش این گروه نشان داد انسان علت اصلی گرمایش جهانی است.

کنگره آمریکا اعلام کرد: ایالات متحده با توجه به شرایط توافق نامه پاریس تا چهارم نوامبر 2020 قادر به خروج از این توافقنامه نخواهد بود.

دولت آمریکا هر چهار سال یکبار ارزیابی اقلیمی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: