• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-5214-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

نظام ارجاع الکترونیک از سرگردانی بیماران جلوگیری می‌کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: تقدم پیشگیری بر سلامت و پرهیز از سرگردانی بیماران، رویکرد نظام ارجاع الکترونیک است. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در همایش «نظام ارجاع اکترونیک پزشک خانواده» که با حضور مسئولان ارشد سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی و جمعی از معاونین وزارت بهداشت در برج سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه اجرای برنامه نظام ارجاع در سطح استان خراسان بزرگ نیازمند همکاری تمام مسولانی است که در شهرستان ها با مردم ارتباط دارند، خاطر نشان کرد: بر اساس الزام قانونی که برعهده وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در برنامه توسعه ششم گذاشته شده باید خدمات جامع سلامت با اولویت بهداشت و پیشگیری و درمان در سیستمی به نام نظام ارجاع سلامت در فاز اول اجرایی شود. 

وی با بیان اینکه «برای اینکه بتوانیم نظام ارجاع در تمام نقاط کشور نهادینه شود باید تمام کسانی که به شکل مستقیم یا غیرمستقیم در اجرای این طرح دخیل هستند ما را یاری کنند»، عنوان کرد :در این میان مسئولان سازمان‌ها و نهادها و مسئولان ارشد استان‌ها و شهرستان‌ها نقش مهمی در پیشبرد اهداف برنامه نظام ارجاع دارند.  

دارابی با اشاره به اجرای برنامه تحول و نوآوری در نظام آموزش و تقسیم کشور به کلان مناطق آمایشی اظهار کرد: هماهنگی و موفقیتی که در اجرای این برنامه ها بین سه استان انجام شد در هیچ جای دیگری وجود ندارد و به طور حتم در اجرای برنامه نظام ارجاع نیز همین‌گونه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه «اگر مسولان در شهرستان‌ها  به ما کمک نکنند، سرعت کافی را در اجرای این طرح نخواهیم داشت»، ابراز کرد : وزارت بهداشت عزم خود را جزم کرده است تا نظام ارجاع نهادینه شوند.

دارابی با تاکید بر اینکه «در برنامه ششم توسعه، وزارت بهداشت ملزم به اجرای برنامه نظام ارجاع به منظور توسعه خدمات بهداشتی و درمانی، برخورداری همه آحاد جامعه از خدمات سلامت شده است»، اظهار کرد :اجرای صحیح درمان بیماری‌ها، تقدم پیشگیری بر درمان، صرفه‌جویی در منابع مالی و انسانی، محرمانه‌بودن شرایط بیمار، از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

 وی گفت: اگر بخواهیم نظام سلامت مبتنی‌بر قانون داشته باشیم، راهش اجرای نظام ارجاع در سطوح مختلف است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: