• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 979-2891-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

حشمت‌اللّه متین‌فر، مدیر مجموعه فرهنگی و تاریخی فردوسی شد

با حکم ابوالفضل مکرمی‌فر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حشمت‌اللّه متین‌فر به عنوان مدیر مجموعه فرهنگی و تاریخی فردوسی منصوب شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، احمد دیناری معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: این تغییرات در راستای چرخش منابع انسانی و تزریق روحیه تازه به این مدیریت است.

وی افزود: مدیریت سابق در توس و آرامگاه فردوسی زحمات زیادی کشیده که شایسته تقدیر است.

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به انتصاب متین‌فر به عنوان مدیر جدید مجموعه آرامگاه فردوسی اظهار کرد: مدیر جدید آرامگاه از تجربه مدیریت در چند شهرستان برخوردار است و علاوه بر این  ظرفیت تعامل بالایی دارد و مدیری میدانی است.

دیناری تاکید کرد: احیای توس نیازمند تعامل با دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری، شورای شهر و دستگاه‌های نظارتی است.

وی افزود: هدف از حضور مدیران جدید ادامه روند رو به جلوست، باید از همه ظرفیت‌های درون سازمان استفاده شود تا این روند تداوم داشته باشد.

هم‌چنین احسان زهره‌وندی، مدیر سابق آرامگاه فردوسی و مدیر پایگاه میراث فرهنگی منظر تاریخی و فرهنگی توس در این خصوص گفت: احیای سالن جلسات و تغییرات در موزه و در جلوخان از جمله اقدامات انجام شده در آرامگاه فردوسی است.

وی افزود: طرح‌های مطالعاتی برای توس و اخنگان در دست اجراست و از این پس نیز آماده هر گونه همکاری و تعامل با مجموعه آرامگاه هستم.

حسن خانزایی جانشین معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز افزود: در حوزه میراث فرهنگی طی چند سال گذشته اتفاقات خوبی در حال انجام است و نیاز بود که در توس تمرکز بیشتری شود.

در ادامه حشمت‌اللّه متین‌فر مدیر مجموعه تاریخی فرهنگی آرامگاه فردوسی با بیان این که امیدوارم شرمنده اعتماد مدیر کل نشوم، گفت: تلاش می‌کنیم رهرو گذشتگان باشیم و برنامه‌های جدیدی را با هدف بهبود وضعیت انجام دهیم.

در بخشی از حکم حشمت‌اللّه متین‌فر آمده است: نظر به تدابیر اتخاذ شده در جهت تفکیک مدیر امور اجرایی و خدماتی مجموعه فرهنگی و تاریخی فردوسی با هدف ارتقاء سطح خدمات‌رسانی به گردشگران و بازدیدکنندگان، شایسته است گونه‌ای برنامه‌ریزی نمایید که نظر به حساسیت ملی آن مجموعه با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود و تعامل همه‌جانبه با مدیریت پایگاه میراث فرهنگی منظر تاریخی و فرهنگی توس و ارتباط سازنده که با سلسله مراتب سازمانی در مسیر افزایش رضایتمندی بازدیدکنندگان ایجاد شده، شرایط برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری با رعایت شئون اخلاقی و اسلامی، تبدیل مجموعه فرهنگی و تاریخی فردوسی به یکی از قطب‌های گردشگری و محفلی برای حضور اهل ادب و فرهنگ استان و تحقق اهداف غایی سازمان گام بردارید.

مراسم تکریم و معارفه مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی آرامگاه فردوسی با حضور دیناری معاون سرمایه‌گذاری خراسان رضوی، خانزایی جانشین معاون میراث فرهنگی، رادمنش مدیر امور اداری و سرپرست امور شهرستان‌ها و ابراهیمی مشاور جوان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و کارکنان پایگاه میراث فرهنگی توس و آرامگاه فردوسی حضور داشتند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: