• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 979-3191-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی مطرح کرد؛

آمادگی استان برای استقبال از توانمندی‌های اسپانیا در بخش هتل‌های سبز

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ما در خراسان رضوی و در شهر مشهد دارای تنوع در بخش واحدهای اقامتی هستیم وهمچنین قابلیت‌های بسیار بالایی نیز در بخش هتل‌های سبز و استفاده از انرژی‌های نوین را از آن خود کرده ایم که در این زمینه نیز استقبال می کنیم که از توانمندی های کشور اسپانیا استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، یوسف بیدخوری شب گذشته در جلسه مشترک کمیسیون کشاورزی و آب و گردشگری با حضور سفیر اسپانیا، در اتاق بازرگانی استان، اظهار کرد: ظرفیت‌های اقامتی موجود در استان خراسان رضوی بسیار بالا بوده که باید از این ظرفیت‌ها نهایت بهره را ببریم.

وی ادامه داد: فارغ از امکانات اقامتی خوبی که در مشهد و استان وجود دارد ما واحدهای بسیار خوبی را در اماکن و روستاهای اطراف این شهر و استان داریم که بر هیچکس پوشیده نیست.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: بسیاری از جاذبه های گردشگری ما در بخش‌های خوش آب و هوای این شهر وجود دارند که می توان از آن به عنوان اقامتگاه بوم گردی کرد.

بیدخوری خاطرنشان کرد: همچنین ظرفیت بسیار خوبی در حوزه گردشگری روستایی، گردشگری کشاورزی، گردشگری مبتنی بر اقامتگاه‌های بوم گردی و طبیعت گردی در بسیاری از نقاط این استان به چشم می خورد.

وی با بیان اینکه تورهای اروپایی زمانی که به ایران سفر می کنند از استان های فارس، اصفهان و یزد بازدید می کنند، تاکید کرد: اما از تعداد گردشگران اروپایی که در استان ما حضور داشتند کم نشده و این رقم در حال افزایش است و این گردشگران از حضور خود در مشهد نیز ابراز علاقه مندی می‌کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تصریح کرد: باتوجه به تجارب خوب کشور اسپانیا که در حوزه گردشگری دارد، ما اعلام آمادگی داریم که علاقمندان این کشور را دعوت کنیم تا در قالب تور از جاذبه‌های گردشگری استان ما بازدید به عمل آورند.

بیدخوری گفت: همچنین علاقمند هستیم نیز این اقدام به صورت بالعکس انجام گیرد تا ما نیز از ظرفیت‌های موجود در این کشور آگاهی کسب کنیم.

وی اضافه کرد: با توجه به تنوع خوب آب و هوایی که در استان وجود دارد، با فاصله کمی از شهر مشهد پست اسکی شیرباد را داریم که امکان ایجاد ورزش و سرگرمی های زمستانی را برای گردشگران ایجاد می‌کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اظهار کرد: ما در استان خراسان رضوی و در شهر مشهد دارای تنوع در بخش واحدهای اقامتی هستیم وهمچنین قابلیت‌های بسیار بالایی نیز در بخش هتل‌های سبز و استفاده از انرژی‌های نوین را از آن خود کرده ایم که در این زمینه نیز استقبال می کنیم که از توانمندی‌های کشور اسپانیا استفاده کنیم.

بیدخوری اضافه کرد: همچنین در بخش قنات‌ها، قنات گناباد ثبت جهانی شده و گردشگردان اروپایی در هنگام سفر از بازدید از این بخش به صورت ویژه استقبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه مشهد شهر جهانی گوهرسنگ‌هاست، تاکید کرد: از این بابت نیز این شهر جز معدود شهرهایی است که چنین ظرفیت بالایی دارد که پتانسیل خوبی را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: