• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 979-3391-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی:

هیچ رسوبی در ویزای اخذ شده توسط آژانس‌های مسافرتی ایران وجود ندارد

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: در ویزای اخذ شده توسط آژانس های مسافرتی ایران هیچ رسوبی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سعید ولی زاده در جلسه مشترک کمیسیون کشاورزی و آب و گردشگری با حضور سفیر اسپانیا، در اتاق بازرگانی استان، اظهار کرد: بیش از 470 آژانس مسافربری در استان خراسان رضوی مشغول به فعالیت بوده است.

وی ادامه داد: بعد از تهران بالاترین آمار دفاتر مسافربری مربوط به استان خراسان رضوی بوده که این تعداد آژانس‌ها همواره در حال فعالیت هستند.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی افزود: جمهوری اسلامی ایران یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می‌شود و یکی از مزیت‌های برتر ایران، وجود اقلیم چهارگانه در یک زمان است.

ولی زاده عنوان کرد: توریست‌هایی که به جمهوری اسلامی ایران سفر می‌کنند از امنیت کامل برخوردارند و به نوعی امن‌ترین کشور در منطقه نیز شناخته شده‌ایم.

وی با بیان اینکه مشکل عمده دفاتر ما در رابطه با شینگن، ویزاست، تصریح کرد: روزانه بیش از 300 پرواز در فرودگاه بین‌المللی مشهد صورت می گیرد.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی اضافه کرد: ما این آمادگی را داریم که به دلیل رفت و آمد توریست از ایران به کشور اسپانیا و بالعکس، تعدادی از دفاتر مسافرتی مهمان ما باشند و ما نیز متقابلا بازدیدی را انجام دهیم.

ولی زاده با بیان اینکه در ویزای اخذ شده توسط آژانس‌های مسافرتی ایران هیچ رسوبی وجود ندارد، تاکید کرد: همچنین از طریق انجمن صنفی و اتاق بازرگانی نیز تعهدات بازگشت مسافر نیز داده می شود.

همچنین در ادامه نیز دکتر مژگان ثابت تیموری عضو هیات علمی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی خراسان رضوی بیان کرد: پژوهشکده گردشگری، اولین پژوهشکده فعال در حوزه گردشگری امکان انجام مطالعات مشترک در حوزه گردشگری طبیعی، کشاورزی و سلامت سابقه‌ای بیش از 15 سال دارد.

وی ادامه داد: همچنین امکان تبادل دانشجو در این حوزه نیز فراهم است. امیدواریم که با برنامه‌ریزی‌هایی که جدیداً جهموری اسلامی ایران برای شناسایی فرصت‌های حوزه گردشگری فراهم کرده، بتوانیم تبادلات بیشتری علی‌الخصوص در حوزه زعفران ایجاد کنیم.

دبیر کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی افزود: همه ما به مهم‌ترین پتانسیل‌های استان خراسان رضوی واقف هستیم و در حوزه گردشگری کشاورزی نیز شاهد ظرفیت بالایی نیز هستیم.

تیموری خاطرنشان کرد: استان ما به‌عنوان قطب گیاهان دارویی در کشور شناخته شده و ما می‌توانیم در این زمینه نیز تعاملات خوبی انجام دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: