• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 979-3991-5
  • خبرنگار : 15285
  • منبع خبر : ----

/جاذبه‌های گردشگری جهان/

پارک «اینوکاشیرا»؛ راز جادوهای بنفش

انسان‌ قرن 21 بیشتر از نیاکان خود در سده‌های پیشین به گردش، تفریح، تنفس در هوای آزاد، دیدن و شنیدن آفریده‌های آفریدگار و دور ماندن از هر آن چیزی که شبیه شهر است حتی برای دقیقه‌ای، نیاز دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، پارک‌ها و فضاهای سبز می‌توانند راه کوتاه و امنی برای تن و روح خسته و دود‌زده‌‌ی انسان امروز باشند به طوری‌که می‌توان با قرار گرفتن در این فضاها و استشمام هدیه درختان خستگی‌ها را نادیده گرفت و روز جدید و متفاوتی را شروع کند.

باید دانست که در این میان می‌توان با برنامه‌ریزی مالی کارساز، مطالعه درست منابع موجود و دانستن ظرفیت‌ها، علاوه‌بر ساختن پارک برای تفریح مردم همان منطقه، مجموعه‌ای ساخت که گردشگران را از سراسر دنیا برای دیدن جاذبه‌های طبیعی و دست‌سازه‌های انسان گسیل کند که پارک «اینوکاشیرا» در ژاپن نمونه‌ای شایسته برای این مطلب است.

پارک اینوکاشیرا یکی از پارک‌های واقع در موساشینو منطقه تامای توکیو پایتخت ژاپن است که ۳۸ هکتار مساحت دارد و در کنار رود «شیندا» واقع شده‌ و در داخل پارک دریاچه‌ای باریک و دراز وجود دارد.

افسون بنفش

معجزه‌های فصل بهار بر کسی پوشیده نیست او جادوگریست هزار رنگ که هر سرزمین و دیاری را به نحو شگفت‌انگیزی جادو می‌کند و انسان را وادار به مبهوت شدن و درماندن از این گستردگی رنگ‌ها می‌کند.

بنفش، رنگی‌ست که جادوی بهار برای افسون این پارک و دریاچه‌اش برگزیده که دریاچه پارک اینوکاشیرا چنین معجزه‌ای را مدیون شکوفه‌های درختان گیلاس است که تنها با دیدن عکس‌های آن بهت وشگفتی تمان وجود انسان را در برمی‌گیرد.

این پارک ژاپنی تنها یک پارک نیست

پارک اینوکاشیرا دارای یک باغ وحش حیوانات اهلی، آکواریومی کوچک و پاتوقی برای جمع شدن فروشنده‌های دوره‌گرد، نوازندگان، آکروبات بازهای خیابانی و هنرمندان نیز هست. 

پارک اینوکاشیرا به ویژه در فصل شکوفه‌های گیلاس و جشن سنتی هانامی (یا جشن شکوفه‌های گیلاس یکی از مراسم رایج در کشور ژاپن است. هانامی در زبان ژاپنی به معنی دیدن گل‌هاست. هانامی در هنگام شکوفایی شکوفه‌های ساکورا و به صورت جمع شدن دوستان و فامیل به دورهم و گستردن سفره در زیر درختان ساکورا برگزار می‌شود) مملو از گردشگران ژاپنی و خارجی است و نیز در جنوب غربی این پارک موزه گیبلی واقع شده که یک جاذبه گردشگری دوست‌داشتنی جهت نمایش محصولات استودیوی انیمیشن گیبلی است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: