• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-8087-5
  • خبرنگار : 15301
  • منبع خبر : ----

یک هنرمند نقاش:
«هفت آسمان»، مجموعه نقاشی‌هایی بر روی ظروف سفالی است

عکس تزئینی است
یک هنرمند نقاش گفت: نمایشگاه «هفت آسمان»، مجموعه نقاشی‌هایی است که بر روی بشقاب‌‌های سفالی تزیینی کشیده شده است.

سپیده جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، پیرامون برگزاری نمایشگاه گروهی خود با عنوان «هفت آسمان» اظهار کرد: نمایشگاه«هفت آسمان» یک نمایشگاه گروهی است که از یازده نفر تشکیل شده است و از این یازده نفر تعداد هفت نفر اعضای اصلی هستند که کارهای بیشتری در این نمایشگاه دارند و به همین دلیل این هفت نفر به هفت آسمان تعبیر شده‌اند و هنگامی که ما حوف اول نام‌های خود را در کنار هم گذاشتیم نام آسمان شکل گرفت.

این هنرمند نقاش در خصوص ایده برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد: ما نقاشی‌های خود را بر روی بشقاب سفالی آماده کشیده‌ایم و این بشقاب‌ها سفالی هستند و جنبه مصرفی ندارند و از آن‌جا که این روزها استفاده بشقاب‌های سفالی بین مردم رایج شده است، این ایده به ذهنمان رسید که در نمایشگاه که مجموعه‌ای از بشقاب‌های سفالی رنگی وجود داشته باشد و این ایده از نیاز جامعه نشات گرفته است.

جعفری افزود: استفاده از بشقاب سفالی به صورت تزئینی چیزی است که جدیدا در خانه‌های مردم مُد و رایج شده است و به همین علت تصمیم گرفتیم که برای نقاشی از تابلو استفاده نکنیم و از بشقاب سفالی که جنبه تزئینی در خانه مردم دارد استفاده کنیم و تا به الان استقبال خوبی از این نمایشگاه صورت گرفته است.

وی در خصوص این که آیا این نمایشگاه می‌تواند در قالب یک ورک‌شاپ نیز باشد بیان کرد: این امکان در آینده وجود دارد؛ اما در حال حاضر تصمیمی بر انجام آن نداریم؛ ولی در این مورد فکر کرده‌ایم که در ادامه این نمایشگاه ورک‌شاپ نیز داشته باشیم.

این هنرمند نقاش تشریح کرد: تاکنون در مسیر برگزاری این نمایشگاه به مشکلی بر نخورده‌ایم و تمام عوامل دست به دست یکدیگر داده‌اند تا این نمایشگاه به خوبی به ثمر برسد و هیچ مشکلی به وجود نیاید است. گروه«هفت آسمان» نیز در واقع از هنرجویان بنده تشکیل شده‌اند و مدرس این گروه بوده‌ام.

این هنرمند نقاش اظهار کرد: تمام افرادی که نمایشگاه برگزار می‌کنند انتظار یک بازخورد خوب از طرف تماشاگران را دارند و ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم و تا کنون به حمدالله استقبال خوبی از این نمایشگاه نیز صورت گرفته است و تلاش ما بر این است که این تا روز اختتامیه ادامه داشته باشد و مردم از این نمایشگاه رضایت کاملی داشته باشند و این باعث خوشحالی ما هنرجویان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: