• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-9714-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

هدف رهبران گروه 20، سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های سبز باشد

رهبران گروه 20، باید سرمایه‌گذاری خود را بر مبنای زیر ساخت‌های سبز و با کربن کم و منطبق با تغییرات آب و هوایی قرار دهند تا تاثیر تغییرات آب و هوایی کاهش یابد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اکونومیک نیوز، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، سازمان ملل متحد و بانک جهانی در گزارشی که در نشست گروه 20 در بوئنوس آیرس منتشر شد دولت‌ها را جهت دستیابی به اهداف توافق‌نامه پاریس برای کاهش انتشار CO2 دعوت کردند.

گابریلا راموس، مدیر سازمان همکاری و توسعه اقتصادی و هماهنگ کننده گروه 20  گفت: سرمایه‌گذاری در ایجاد زیرساخت‌های با کربن کم  و انعطاف‌پذیری با تغییرات آب و هوایی برای آینده این سیاره حیاتی است و می‌تواند منجر به رشد اقتصادی شود.

ایجاد چنین زیرساخت‌هایی باعث انگیزه در اصلاح عملکرد می‌شود که می‌تواند سازوکار این توافقنامه را بهبود بخشد. در حال حاضر زمان برای ما بسیار مهم است، پس اگر قصد انجام کاری در این مورد را داریم باید خیلی سریع به سمت آن حرکت کنیم.

وی اظهار کرد: بهبود عملکرد در حوزه‌های انرژی، حمل و نقل، ساختمان و زیرساخت‌های آب موجب کاهش بیش از 60 درصد انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌شود.

سرمایه‌گذاری‌های عمومی و خصوصی باید با اهداف پاریس هماهنگ بوده و شامل اقدامات لازم در راستای کاهش آلاینده‌های کربن باشد.

در این گزارش آمده است افزایش سرمایه‌گذاری‌های عمومی و خصوصی باید در راستای زیرساخت‌های پایدار باشد تا از تجمع کربن در این سیاره پیشگیری شود.

مدیر اجرایی بانک جهانی گفت: ما نمی‌توانیم قدرت حوادث آب و هوایی امروز که مشاغل، خانه‌ها، امنیت غذایی و دیگر موارد حیاتی زندگی ما را تهدید می‌کند نادیده بگیریم.

وی در ادامه افزود: ما به مشوق‌ها و مقررات مناسبی نیاز داریم تا منابع مالی این پروژه‌ها تامین شود.

بررسی‌های سازمان همکاری و توسعه اقتصادی از سال گذشته نشان داد که تولید ناخالص داخلی جهانی با تغییر سرمایه‌گذاری در گزینه‌های با کربن کم و اجرای اصلاحات ساختاری تا سال 2050 تا پنج درصد افزایش می‌یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: