• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-10114-5
  • خبرنگار : 15249
  • منبع خبر : ----

پیش‌بینی هوای مشهد و سایر شهرهای استان در آخر هفته

هواشناسی خراسان رضوی برای روزهای آینده در سطح استان برای مناطقی خاص، بارش باران با احتمال رعدوبرق پیش‌بینی می‌کند.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره نشان‌دهنده گذر ابر بوده که از فردا با اثر سامانه بارشی بر جو استان، بر شدت ناپایداری‌های جوی افزوده خواهد شد.
 
 بر این اساس از فردا شب تا روزهای ابتدایی هفته آینده برای مناطقی بارش باران (به‌خصوص در نوار جنوبی بارش به‌شکل رگباری) با احتمال رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود. ضمن اینکه در پاره‌ای نقاط به‌خصوص محورهای کوهستانی سردسیر علاوه بر پدیده مه آلودگی همراه با کاهش میدان دید افقی، بارش پراکنده برف نیز دور از انتظار نیست. همچنین روند افزایش دمای هوا نیز تا جمعه صبح ادامه خواهد داشت. بنابراین:
 
بر این اساس آسمان نواحی شمالی، مرکزی و جنوبی استان در صبح روز پنج‌شنبه کمی تا قسمتی ابری پار‌ ای نقاط مه آلود بتدریج وزش باد و افزایش ابر با احتمال رگبار خفیف باران و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.
 
هوای مشهد نیز در صبح این روز صاف تا قسمتی ابری با غبار صبحگاهی یا مه بتدریج وزش باد و افزایش ابر با کمینه و بیشینه دمای 4 و 18 درجه سلسیوس خواهد بود.
 
آسمان نواحی شمالی، مرکزی و جنوبی استان در صبح روز جمعه قسمتی ابری تا ابری و مه آلود مناطقی با بارش باران احتمال رعدوبرق، پاره ای نقاط وزش باد شدید با احتمال گردوخاک اواخر وقت مناطق کوهستانی احتمال برف پیش‌بینی‌ می‌شود.
 
هوای مشهد نیز در صبح این روز قسمتی ابری تا ابری با وزش باد نسبتاً شدید و بارش پراکنده باران بتدریج مه آلود اواخر وقت مناطق کوهستانی احتمال بارش برف و کمینه و بیشینه دمای 5 و 17 درجه سلسیوس خواهد بود.
 
بر اساس این گزارش، در شبانه‌روز گذشته جوین با 1- درجه سلسیوس سردترین و مه‌ولات با 18 درجه سلسیوس گرم‌ترین شهرهای استان بوده‌اند. همچنین حداکثر سرعت وزش باد از ایستگاه شهرستان سبزوار به میزان 32 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: