• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-10414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تولیت آستان قدس:

باید مشهد تبدیل به قطب سلامت منطقه شود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: تبدیل‌شدن مشهد به قطب سلامت منطقه آرمانی دست‌یافتنی است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا که در بیمارستان رضوی برگزار شد، با بیان اینکه «امروز برخورداری از کار دانش‌بنیان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است»، تصریح کرد: با توجه به افزایش بیماری‌های قلب و عروق در جامعه، متخصصان باید تلاش کنند تا این آمارها کاهش یابد. پیشنهاد می‌کنم در این کنگره علاوه‌بر تبادل تجربیات درباره بیماری‌های قلب و عروق، راهکاری برای کاهش این‌گونه بیماری‌ها ارائه شود.

وی با تأکید براینکه «بیمارستان رضوی از متخصصان برجسته و چهره‌های علمی زیادی برخوردار است»، عنوان کرد: همان‌طور که به دنبال مرجعیت علمی در مشهدالرضا هستیم، در حوزه پزشکی نیز باید با همکاری همه دانشگاه‌ها و متخصصان، این شهر به عنوان قطب سلامت منطقه معرفی شود.

رئیسی گفت: این آرمانی دست یافتنی است که مشهد به قطب سلامت در منطقه تبدیل شود تا هم از آخرین یافته‌های علمی برخوردار باشد، هم برترین تجربیات جهانی را داشته باشد و هم به زائران و مجاوران خدمات ارائه شود.

وی گفت: مصمم هستیم با ارتقای علمی به جایگاه مرجعیت علمی دست پیدا کنیم و در کنار فعالیت‌های دانش‌بنیان توسعه مراکز تضمین‌کننده سلامت در مشهد مقدس را پیگیری نماییم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: