• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-10514-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

افتتاحیه دومین کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا؛

مدیرعامل بیمارستان رضوی:
امیدوارم این کنگره به افزایش ارتباطات علمی کمک کند

مدیرعامل بیمارستان رضوی گفت: آستان قدس رضوی در مسیر رسیدن به مرجعیت علمی در حرکت است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رضا سعیدی در مراسم افتتاحیه دومین کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا که صبح امروز در بیمارستان رضوی مشهد شروع به کار کرد، بیان کرد: امیدوارم این کنگره به افزایش ارتباطات علمی و انتقال تجربیات و ارتقا سلامت جامعه کمک کند.

وی ادامه داد: آستان قدس رضوی تصمیم گرفته است تا دانش‌بنیان اداره شود و در مسیر رسیدن به مرزهای دانش حرکت کند و در این راستا با تأسیس معاونت علمی و بنیاد سلامت گام مؤثری برداشته است. همچنین در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

مدیرعامل بیمارستان رضوی گفت: این مجموعه بزرگ موقوفاتی می‌کوشد تا مقدمات و الزامات پیشرفت علمی را با حضور فرهیختگان در جهت ایجاد نشاط علمی فراهم کند.

سعیدی تصریح کرد: امیدوارم به یاری خداوند بزرگ در ساختن جامعه‌ای بهتر و جهانی زیباتر قدم‌های اثرگذاری برداریم.

مدیرعامل بیمارستان رضوی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: این همایش به صورت یک کنگره ترکیبی است که در دو روز اول کنگره «سی تی تو» و در قسمت دوم کنگره کاسپین برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در این کنگره بیش از 700 پزشک متخصص در حوزه قلب و عروق حضور دارند و حدود 30 مهمان خارجی سخنرانی می‌‌کنند.

مدیرعامل بیمارستان رضوی با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید علیه کشورمان از سوی آمریکا متذکر شد: برگزاری چنین کنگره بین‌المللی در این سطح، نشان می‌دهد تحریم‌ها جدی نیست و نشانه‌اش هم این است که این مهمان‌ها از سراسر جهان و کشورهای اروپایی در کشورمان حضور دارند.

سعیدی با اشاره به ارائه دستاوردهای جدید در عمل‌های قلب باز در این کنگره گفت: بحث تبادل اطلاعات است و برای همین در بخش‌هایی از این کنگره برنامه‌های آنژیوگرافی زنده برگزار می‌شود. یک بخش هم کارهایی است که روی قلب حیوانات فعالیت علمی انجام می‌شود و یک برش تصویری هم با بیمارستان شهید رجایی تهران داریم تا یک تبادل اطلاعاتی هم با آنجا شود.

گفتنی است؛ دومین کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا در دو زمینه بیماری‌های مادرزادی، ساختمانی و دریچه‌ای و همچنین بیماری‌های انسداد مزمن عروق از امروز 14 آذرماه در بیمارستان رضوی با حضور تولیت آستان قدس رضوی آغاز به کار کرده است و تا ۱۷ آذرماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: