• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-5286-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه فردوسی در آستانه روز دانشجو:

دانشگاه باید محلی برای فعالیت‌های سیاسی دانشجویان باشد

رییس دانشگاه فردوسی مشهد در آستانه "16 آذر،  روز دانشجو"، گفت: دانشگاه باید محلی برای انجام فعالیت‌های سیاسی دانشجویان باشد.

محمد کافی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، ضمن گرامیداشت مقام "شهدای 16 آذر و روز دانشجو"، با بیان اینکه پیام ما در چنین روزی برای دانشجویان این است که کماکان جنبش دانشجویی را زنده و شاداب نگه دارند، اظهار کرد: جامعه به جوانان و دانشجویانش زنده است و  دانشجو در هر دانشگاهی مظهر پویایی، فعالیت و سرزندگی است.

تلاش می‌کنیم مانع فعالیت سیاسی دانشجویان نشویم

وی، وظیفه دانشگاه را بسترسازی برای انجام فعالیت‌های سیاسی توسط دانشجویان دانست و عنوان کرد: ما تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم که مانع انجام فعالیت یک تشکل دانشجویی نشویم، اما ما یکسری محدودیت‌های قانونی داریم که باید به آن‌ها احترام بگذاریم و از طرفی برخی محدودیت‌ها را نیز خود فضای موجود دانشگاه به ما تحمیل کرده است.

کافی تاکید کرد: دانشگاه باید محلی برای انجام فعالیت‌های سیاسی دانشجویان باشد ولی دانشجویان باید احتیاط کنند تا بازیچه دست سیاست بازان قرار نگیرند.

 رییس دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد: ما در جریان مشکلات و دردسرهایی که این روزها دانشجویان با آن روبه رو هستند، قرار داریم ولی دانشجویان بدانند که این شرایط زودگذر است و دوباره مدار شکوفایی و بالندگی جوانان کشورمان فراخواهد رسید.

کافی افزود: جای دارد از دانشجویان این دانشگاه به خاطر درک شرایط فعلی کشور قدردانی کنم چراکه دانشجویان تحصیلات تکمیلی ما مدتی است که با مشکلات فراوانی روبه رو شده‌اند و بسیاری از آنان نتوانستند به فرصت‌های مطالعاتی بروند و به‌خاطر محدودیت‌های ظالمانه‌ای که به ما تحمیل شد، نمونه‌هایشان نتوانست به موقع تجزیه شود و نوسازی دستگاه‎‌هایی که نیاز داشتند نیز به دلیل این محدودیت‌ها انجام نشد.

وی اضافه کرد: ولی این دانشجویان با دست گرفتن به زانوی خود تلاش کردند تا از امکانات و ظرفیت‌های داخلی و بومی استفاده کنند تا از فعالیت‌های علمی خود باز نمانند.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد در بخشی دیگری از سخنانش در خصوص نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی، اظهار کرد:  باید گفت که تمام ظرفیت‌های پژوهشی و فناوری  استان در  این نمایشگاه به نمایش گذاشته نمی‌شود ولی روند آن امیدوارکننده است و هرسال نسبت به سال گذشته عملیاتی تر و کاربردی تر می‌شود و صنعت‌گران و فناوران  تجربیات خود را در آن می گویند.

کافی با بیان اینکه این نمایشگاه فرصتی است که دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و شرکت‌های فناور از ظرفیت های یکدیگر آگاه شوند، خاطرنشان کرد: امیدواریم روزی برسد که نمایشگاه پژوهش به  یک فن بازار بزرگ مبدل گردد و محصولات و ایده‌های مختلف در این نمایشگاه عرضه ‌شود و سرمایه گذاران در آن حضور داشته باشند و این ایده‌ها را خریدای کنند و آن‌ها را به تجاری سازی برسانند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: