• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-8587-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

/روی خط تئاتر/

روی صحنه تئاتر مشهد چه می‌گذرد؟

برای برنامه‌ریزی تعطیلات آخر هفته حتما گزینه تئاتر دیدن هم برای بسیاری از مردم مطرح است؛ اما روی صحنه تئاتر مشهد چه می‌گذرد؟

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، هم اکنون 6 نمایش «سندرم پای بی‌قرار»، «مراسمی برای یک دوست»، «زنبور»، «توکا»، «کرفس» و «تیستو سبز انگشتی» در سالن‌های نمایش مشهد در حال اجرا است.

«مراسمی برای یک دوست» 

نمایشی به کارگردانی امین صبوری، نویسندگی ملیحه مرادی جعفری و بازنویسی امین صبوری است و در آن بازیگرانی از جمله پرستش سلطانی، علی اسماعیل زاده، علیرضا سعیدی، فرشاد قاسمی، سعید باصری، مهسا صبوری و مصطفی نظریان ایفای نقش می‌کنند. 

در خلاصه داستان این نمایش آمده است که :«اهالی شهر در پی تدارک مراسمی برای آقای کلبي ويليامز هستند، هر کس به نوبه خود مسئولیتی را به عهده گرفته است. آن ها قصد دارند در این مراسم برای دوستشان، کلبي، سنگ تمام بگذارند.» 

طرح صحنه مجید داوودی، طراح لباس مهناز آقایی، طراح گریم سمیه ارقبایی، طراح پوستر فرشاد قاسمی، طراح گرافیک ریحانه آشوری، آهنگساز و طراح صدا مهران ولی زاده است.

نمایش «مراسمی برای یک دوست» روزهای پنج‌شنبه و جمعه ساعت ساعت 19:00در محل پردیس تئاتر مستقل در حال اجرا است. 

«تیستو سبز انگشتی» 

نمایشی به کارگردانی محمد جهانپا و نویسندگی عماد نصر آبادی است و در آن بازیگرانی از جمله شایلین طهماسبی، وحید عباسی، مجید بخششیان، محسن شهرکی، علی ضمیری، رها پرهیزکار، دلارام امینی مقدم، شیده یزدانی، مهرانا عبدالهی، سجاد انتظاری و حامد یزدی ایفای نقش می‌کنند. 

آهنگساز محمد علی رفیع، شاعر آرش خیرآبادی، طراح صحنه مهدی شریفی، اجرای دکور روح الله مداحی و اکبر شریفی، طراح لباس و آکساسوار زینب رشتی، دوخت لباس بهاره نوغانی و سارا امینی، طراح گریم امیر حسین غفاری است.

نمایش  «تیستو سبز انگشتی» روزهای پنج‌شنبه و جمعه ساعت 17:30 در محل سالن اصلی تئاتر شهر در حال اجرا است. 

«کرفس»

نمایشی به نویسندگی، کارگردانی آرمین ترابی و تهیه‌کنندگی محمدجواد عبدی است و در آن بازیگرانی از جمله آرمین ترابی، کوروش خلیلی‌پور، پریسا شادلو و حمیدرضا شجری ایفای نقش می‌کنند.

در این نمایش کسری شادنژاد عکاس، مرتضی معراجی مدیر صحنه، پریسا شادلو طراح لباس، صالح اسماعیل‌نژاد موسیقی، مریم شفیق‌پور دستیار کارگردان و آرمان ترابی مدیریت تبلیغات را برعهده دارد. 

نمایش «کرفس» روزهای پنج‌شنبه و جمعه ساعت 20:00 در محل تماشاخانه خورشید در حال اجرا است.

«سندرم پای بی‌قرار»

نمایشی به طراحی و کارگردانی عبدالله برجسته،  نویسندگی رئوف دشتی و علی حاتمی‌نژاد است و در آن بازیگرانی از جمله محمدرضا صولتی، مسعود عقلی، ندا محمدی، منا بارانی و محمدرضا لبیب ایفای نقش می‌کنند.

در این نمایش حسین اکبرپور دستیار کارگردان، عبدالله برجسته طراح صحنه، منا بارانی طراح لباس، علی رضایی طراح نور، سمیه ارقبایی طراح گریم، مرتضی فتاحی موسیقی و پویا غازی روابط عمومی است.

نمایش «سندرم پای بی‌قرار» روزهای پنج‌شنبه و جمعه ساعت 19:00 در محل شهرستان نیشابور، پلاتو چکاوک در حال اجرا است.

«توکا»

نمایشی به کارگردانی و نویسندگی  علی اکبر خداشناس است و بازیگرانی از جمله علی شکوری، ملیکا تهرانی، شقایق کفاش، فاطمه ربیعی، شیوا هشیار و امیر نیک طینت ایفای نقش می‌کنند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است که:« روایت افرادی که بجای تفکر و تدبیر ، گاهی به ناچار تن به تقدیر میدهند ... کار درست را میداند ، اما روش رسیدن به هدف ، را نه .... ، اما غافل از اینکه ..»

در این نمایش علی اکبر خداشناس طراح صحنه و لباس، محدثه جلایر گریمور، امیر نیک طینت مدیر صحنه، پویا ریحانی ساخت تیزر، جعفر واله عکاس و علی اکبر خداشناس طراح پوستر و بروشور است. 

نمایش «توکا» روزهای پنج‌شنبه و جمعه ساعت 20:00 در محل فرهنگ‌سرای ترافیک در حال اجرا است. 

«زنبور» 

نمایشی به کارگردانی محمد مطهری پور و بهزاد آقاجانی، نویسندگی بهزاد آقاجانی و تهیه‌کنندگی صالح کامرانی در ژانر کمدی اجتماعی است. 

در این نمایش علی خواجوئی و مریم جانقربانی دستیار کارگردان، عطیه سلطانیان دستیار صحنه، سعید فروتن طراح پوستر، صالح کامرانی و آرزو کیانی طراحی تبلیغات و آرزو کیانی عکاس است. 

نمایش «زنبور» روز پنج‌شنبه ساعت 19:30 در محل پردیس تئاتر مستقل در حال اجرا است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: