• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-6584-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی:

پایین نگه داشتن نرخ ارز، برای توسعه بخش کشاورزی سم است

رئیس کمسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: باید بپذیریم که سیاست‌ها و رویکردها در حوزه‌های مختلف برای توسعه مناسب نبوده و در 30 سال گذشته تمامی اساتید معتقد بودند که پایین نگه داشتن نرخ ارز، برای توسعه بخش کشاورزی سم است.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، احمدعلی کیخا، ظهر امروز در پنجاه و نهمین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی استان، اظهار کرد: در کشور ما آب، یک چالش اصلی و محصول زعفران به عنوان یک مزیت نسبی است. 

وی ادامه داد: در حال حاضر بخش کشاورزی مظلوم واقع شده و همه ما به گونه‌ای به این امر واقف هستیم. امروز از نظر وسعت منابع و کیفیت، نه تنها کمتر از کشوری مانند هلند نیستیم، بلکه در گامی جلوتر از آن هم قرار داریم.

رئیس کمسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: هلند به تنهایی حدود 80 میلیارد دلار صادرات محصولات کشاورزی را انجام می‌دهد.

کیخا با بیان اینکه کشاورزی در بخش الگوها و مدل توسعه می‌تواند مانند یک موتور باشد، عنوان کرد: به این دلیل که می‌تواند برای سایر صنایع نیز ارزآوری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه باید بپذیریم که سیاست‌ها و رویکردها در حوزه‌های مختلف برای توسعه مناسب نبوده، تصریح کرد: در 30 سال گذشته تمامی اساتید معتقد بودند که پایین نگه داشتن نرخ ارز، برای توسعه بخش کشاورزی سم است. 

رئیس کمسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: ما نمایندگان مجلس، زبان و چشم مردم هستیم، اما عقل آن‌ها نیستیم. اینکه من بپندارم همه چیز در مورد توسعه کشاورزی درست بوده، امری غلط است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: