• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-5185-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم مهاباد:

مجلس باید نظارتش را بیشتر و قانون‌گذاری را به حداقل برساند

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس باید قانون‌گذاری را به حداقل برساند و ما آنقدر قانون داریم که در آن گم شدیم؛ باید نظارت خود را افزایش دهیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، جلال محمودزاده ظهر امروز در پنجاه و نهمین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، با حضور اعضای کمسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در اتاق بازرگانی استان، اظهار کرد: در کل کشور تمام دوستان اعم از دولتی‌ها و مجلسی‌ها مستحضر هستند که تمام موارد را می‌دانند و از مشکلات صحبت می‌کنند، اما همچنان مشکلات بر سرجای خود قرار دارد. 

وی ادامه داد: چه کسی باید این مشکلات را حل کند؟ گاهی دولتی‌ها خود اپوزیسیون می‌شوند و از خود دولت انتقاد می‌کنند. مشکلات باید در جایی رفع شود، دوستان در خصوص عدم اجرای درست قانون صادرات و اشتغال صحبت کردند که کاملا درست است.
 
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی افزود: مشکلات ما به این بازمی‌گردد که قوانین مجلس را دولت اجرا نمی‌کند و برنامه ششم توسعه به نظر بعضی از افراد 100 درصد اجرایی شده، در حالی که 10 درصد بیشتر اجرایی نشده و از برنامه پنجم توسعه نیز دولت 25 درصد آن را اجرایی کرده است. 

محمودزاده عنوان کرد: در بخش تسهیلات در برنامه ششم توسعه بیان کرده‌ایم که 15 درصد سایر بانک‌ها غیر از بانک کشاورزی به بخش کشاورزی تسهیلاتی را اعطا کند، چقدر تاکنون تحویل داده شده است؟

وی تصریح کرد: باید فردی باشد که در یک جایی نظارت کافی را بر این موارد اعمال کند. باید در بخش تنظیم بازار اختیارات را از وزارت صمت اخذ کرده و به بخش کشاورزی واگذار کنیم، اما تنظیم بازار و توزیع را در اختیار بخش کشاورزی قرار داده‌ایم، در حالی که وزارت صمت به این امر چسبیده و آن را ول نمی‌کند. 

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون منع بکارگیری بازنشستگان، بیان کرد: دوستانی که بازنشسته شدند، به میز چسبیدند و از میز کنده نمی‌شوند. اگر فردی می‌خواست اقدامی انجام دهد تا زمان مدیریت خود انجام می‌داد، پست خود را تحویل دهید و بگذارید جوانان نیز وارد عرصه شوند. 

محمودزاده گفت: ما بارها موضوع بیمه را پیگیری کرده‌ایم و دولت هیچ اعتقادی به بیمه کشاورزی ندارد. مجلس باید قانون‌گذاری را به حداقل برساند و ما آنقدر قانون داریم که در آن گم شدیم؛ باید نظارت خود را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه باید دولت و مجلس کار خود را انجام دهد، تاکید کرد: ما در تمام جلسات مشکلات خود را مطرح می‌کنیم اما مشکلات همچنان پا برجاست. باید تولید بر اساس ظرفیت شکل بگیرد. 

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه‌ای مدیری از مجموعه‌های جهاد کشاورزی افتخار می‌کرد که امسال مقداری هندوانه با کیلویی 500 تومان به امارات صادر کرده، این امر جای افتخار دارد؟ برای هر 10 کیلو هندوانه باید 300 لیتر آب مصرف کنیم، این امر واقعا جای افتخار دارد؟ این مدیر را باید دار زد.

محمودزاده ادامه داد: دولت باید دیدگاه منفی خود را نسبت به بخش کشاورزی تغییر دهد و اگر این امر تحقق پیدا نکند، بخش کشاورزی از این بدبخت‌تر خواهد شد.

در ادامه این جلسه عبدالله حاتمیان، نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در خراسان رضوی روند خالی شدن شهرستان‌های کوچک و جمع شدن آن‌ها در حاشیه شهر، در حال افزایش است و ما نتواستیم روند مهاجرت در مشهد را معکوس کنیم. 

وی اضافه کرد: این امر سبب آن شده که شهرستان‌های کوچک به مرور زمان فراموش شوند. من از سرپرست استانداری و فرمانداران می‌خواهم که برنامه‌ای را برای مهاجرت معکوس روستاییان به شهرستان‌ها داشته باشند و این امر را با سیاست‌های انگیزشی تحقق دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: