• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-5786-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

معاون پژوهش و فناوری مرکز مطالعات راهبردی وزارت کشور:

اقدامات مسئولان، مبتنی بر پژوهشی و کاربردی باشد

معاون پژوهش و فناوری مرکز مطالعات راهبردی وزارت کشور گفت: یکی از اهداف ما این است که مسئولان کار پژوهشی و کاربردی انجام دهند. 
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، فریبا گودرزی شامگاه گذشته در اختتامیه  نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی که در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: وزارت کشور اهمیت زیادی برای پژوهش و مطالعات پژوهشی قائل بوده و پای کار است. در طول مدت زمان پنج سال در راستای ارتباطاتی که با وزارت علوم و فناوری داشتیم، توانسته‌ایم همه استان‌ها را وارد در امر پژوهش کنیم.

وی افزود: در طول مدت زمان پنج ساله مثلثی از چند سازمان تشکیل شده و از این طریق، بحث پژوهش گسترش و توسعه بیشتری یافته است. یک ضلع این مثلث، وزارت کشور و استانداری‌ها، ضلع دیگر وزارت علوم و دانشگاه‌ها و ضلع سوم آن را سازمان‌های اجرایی تشکیل می‌دهند.

گودرزی ادامه داد: در طول مدت زمان فعالیت پنج ساله خود، ارتباط مناسبی با هر سه این سازمان‌ها داشته‌ایم. یکی از دستاوردهای تاثیرگذار در این زمینه در سال جاری، ایجاد سامانه‌ای برای ارزیابی عملکرد پژوهشی کشور است. در این سامانه تک تک استان‌های کشور تمامی کارهای پژوهشی خود را بارگذاری کرده‌اند.

معاون پژوهش و فناوری مرکز مطالعات راهبردی وزارت کشور با بیان اینکه "شاخصه بارگذاری فعالیت‌های پژوهشی استان‌ها براساس نظر وزارت کشور و وزارت علوم تعیین شده است"، خاطرنشان کرد: بر همین اساس، استان‌های برتر در حوزه عملکرد مثبت پژوهشی انتخاب می‌شوند. درواقع هدف ما این است که مسئولان کار پژوهشی و کاربردی انجام دهند. 

وی تصریح کرد: نکته مهم این است که دستگاه‌های اجرایی، مدیران و مسئولان در حوزه پژوهش باید پای کار باشند. نکته دیگر این است که در سطح کلان بالغ بر ۱۸۰ پروژه پژوهشی در استان‌ها تشکیل شده همچنین ۱۸۰ گزارش پژوهشی تالیف شده است. این فعالیت‌ها توسط استانداری‌ها صورت گرفته است.

معاون پژوهش و فناوری مرکز مطالعات راهبردی وزارت کشور گفت: باید تصمیم‌گیری‌های خود را جمعی و برپایه پژوهش انجام دهیم تا عملکرد مثبت و موفقی داشته باشیم. از سویی دیگر پژوهش‌ها باید راهبردی باشد تا بتواند مشکلات ما رفع کند. یکی از امتیازات مثبت این است که براساس قانون می‌توان از پایان‌نامه‌های دانشجویی، دفاع و حمایت کنیم. در این راستا وزارت کشور اولویت‌های پژوهشی را در مرکز مطالعات راهبردی مشخص کرده که به  تمام دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم و تقاضا داشتیم در این کار، ما را یاری کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: