• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-5986-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

رئیس امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد

تحصیل 3000 دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه فردوسی

رئیس امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد از تحصیل 3000 نفر از این دانشجویان در دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حسین افخمی در گردهمایی سالانه دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد که در دانشکده علوم این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد:  نسبت به سال 95 تعداد دانشجویان ایثارگر دانشگاه فردوسی تقریبا دو برابر شده است و نزدیک به 3000 نفر دانشجوی شاهد و ایثارگر هستند که بیش از 10 درصد از آنان، دانشجویان شاهد هستند.

وی با بیان اینکه شما دانشجویان ایثارگر و شاهد به لطف خداوند و به دعای پدرانتان در این مسیر و در دانشگاه قرار دارید، افزود:  ما امروز با مشکلات و گرفتاری‌های مختلفی در عرصه ملی و بین المللی مواجه هستیم که نیم نگاه جدی رهبری به همه مردم، دانشجویان و به ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر است و ما هم باید با تلاش و انجام تکالیف خود ادامه طریق دهیم.

رئیس امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی خطاب به این دانشجویان، عنوان کرد: با توجه به اینکه اخیرا در فضای مجازی توهین‌هایی به شما عزیزان صورت گرفت و ما هم سکوت نخواهم کرد و پیگیر این موضع خواهیم بود، شما دانشجویان شاهد و ایثارگر با درس خواندن جواب قاطعی به این افراد خواهید داد. 

افخمی تصریح کرد: ادارات شاهد و ایثارگر برای رفع مشکل و نیازهای مهم تشکیل شده و ارکان این ادارات شامل بنیاد شهید، اداره کل شاهد و ایثارگر و اداره دانشجویان شاهد و ایثارگر و کانون علمی و فرهنگی ایثار را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: دانشجویان شاهد و ایثارگر در دو گروه عمده دسته‌بندی می‌شوند؛ اولین گروه فرزندان جانبازان 25 درصد که مشمول آیین نامه و تسهیلات آموزشی دانشجویان شاهد هستندو بخش دیگری از دانشجویان شاهد و ایثارگر فرزندان رزمندگان هستند و آن‌ها شامل آیین نامه آموزشی نخواهند بود. در واقع قانونی را که دولت قائل شده است و حواسمان باشد در زمینه آموزشی همه دانشجویان به یک شکل رفتار خواهد شد. 

رئیس امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی خاطر نشان کرد: در هر دانشکده استاد مشاوری برای دانشجویان شاهد و ایثارگر وجود دارد که این مشاوران خود ایثارگرانی هستند که به شما کمک می‌کنند لذا از این افراد فاصله نگیرید و از  مشاوره‌های آن‌ها استفاده کنید.

وی خطاب به دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: شما باید در کنار  فعالیت‌های فرهنگی،  فعالیت‌های علمی، آموزشی، اشتغال، کارآفرینی، نظارت را نیز به کار گیرید.

رئیس امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی بیان کرد: رویکرد ما این است که دانشجویان شاهد و ایثارگر به ما نیاز ندارند بلکه جامعه به این افراد نیاز دارد و در زمانی پدران شما دفاع، ایستادگی و عزت آوردند و اکنون نیز وضعیت بدتری وجود دارد، ما امروزه تحریم اقتصادی، فرهنگی و حتی زیست محیطی روبه‌رو  هستیم و از این موضوع غافل شدیم که به راحتی قابل جبران نیست و  این‌ها نیاز به یک ایثارگر دارد که خود فرهنگ ایثارگری را می‌داند و  افرادی را می‌خواهیم که از نسل ایثارگر باشند. 

افخمی افزود: بنابراین جامعه به شما نیاز دارد و دانشجویان ایثارگر و شاهد هم وظیفه سنگینی دارند و آن هم تنها با تلاش،همت بلند و خستگی ناپذیری است که می‌توانند به اهداف خود دست پیدا کنند. 

وی با تاکید براینکه انتظاری که جامعه از ما دارد بسیار بالا است، یادآور شد: ما باید تکلیف‌گرایی را در هر زمانی باید انجام دهیم و به وظیفه خود عمل و برای رسیدن به آن تلاش کنیم و در مسیری که حرکت کردیم دیگر به ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و داشته‌های خود نگاه نکردیم دل را به خدا سپردیم و راهی جنگ شدیم.

 محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز در ادامه مراسم ضمن تبریک روز دانشجو، اظهار کرد: نکته مهمی که در روز دانشجو وجود دارد این است که جنبش دانشجویی از شهادت آغاز شد و با شهادت و جان فشانی دانشجویان بود که جنبش دانشجویی در پشتوانه انقلاب اسلامی ایجاد شد.

وی بیان کرد: این پیام بسیار مهمی است که اگر ما دستاوردی در این حوزه داریم به برکت خون شهدا است و امیدوارم که همه بتوانیم دین خود را به خون شهدا، ایثارگری‌ها و از خود گذشتگی‌های جانبازان ادا کنیم و بتوانیم در سنگر دانشگاه آن قدر تلاش کنیم که تلاش ما باعث سرافرازی و شادی آن عزیزان شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: