• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-6586-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

راه‌اندازی اتاق همکاری‌های ایران و چین در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی اتاق همکاری‌های ایران و چین در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، سیامک زارعی قنواتی در حاشیه نشست تیم نمایندگی شمال و شرق وزارت امور خارجه با بیان اینکه اتاق همکاری‌های علمی به منظور جذب دانشجو، توسعه گردشگری سلامت، ایجاد فرصت های مطالعاتی و استفاده از ظرفیت های علمی دو کشور راه اندازی می شود، اظهار کرد: بدین منظور در آینده ای نزدیک هیات دیپلماتیک کشور چین از دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازدید خواهند کرد.

وی، توسعه روابط میان دانشگاهی با کشورهای عراق و افغانستان را از دیگر برنامه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد برشمرد و عنوان کرد: با توجه به مشترکات مذهبی میان ایران و این کشورها می توان از این فرصت در راستای تبادلات علمی استفاده مناسبی کرد.

مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با کشور تاتارستان در ساخت شبیه سازهای پزشکی، بیان کرد: تلاش می شود ارتباط میان دانشگاه با فدراسیون روسیه گسترش یابد تا بتوانیم بیش از پیش جایگاه علمی دانشگاه را ارتقاء دهیم.

 زارعی افزود: به همین منظور ضمن نشست های مشترک با سرکنسولگری های واقع در مشهد مقدس، توانمندی های داتشگاه نیز به آنان معرفی خواهد شد.

وی گفت: ورود دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رتبه بندی تایمز فرصت مناسبی را برای معرفی و توسعه همکاری های بین المللی فراهم کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: