• یکشنبه ۱۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-6886-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد:

پاشنه آشیل آموزش زبان خارجی، نبود استادان بومی است

عضو هیات علمی گروه زبان و ادبیات روسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: پاشنه آشیل آموزش زبان خارجی، عدم وجود استادان بومی است.

دکتر حسن ایزانلو در گفت‌وگو ایسنا- منطقه خراسان، افزود: تمام تلاش گروه زبان روسی از ابتدا رفع این مشکل مهم بوده است، به گونه ای که از همان سال‌های نخست افتتاح، از تدریس استادان بومی در کنار اساتید فارسی زبان بهره بردیم.

وی با اشاره به حضور سفرای زبان روسی از روسیه در دانشگاه فردوسی، ادامه داد: حضور سفرای زبان روسی در دانشگاه در راستای رفع همین مشکل است و با توجه به اینکه تمام هزینه این سفر به عهده دانشگاه کازان است، بهره مندی از این فرصت هم برای دانشگاه و هم برای دانشجویان بسیار خوب و مهم است.

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد افزود: با توجه به اینکه سفرا از بهترین و به روزترین روش‌های آموزش استفاده می کنند، شایسته است تا بهترین بهره وری را از این سرمایه عظیم زبانی داشته باشیم.

ایزانلو با اشاره به سیستم آموزش زبان خارجی در ایران مبنی بر تکیه بر دستور زبان تاکید کرد: مهمترین هدف آموزش زبان خارجی توانایی ایجاد ارتباط با افراد بومی است، که این امر در سیستم آموزشی ایران خیلی دیده نمی‌شود. 

وی با اشاره به توانایی علمی بالا و تلاش اساتید فارسی زبان افزود: مطمئنا تدریس یک هفته ای سفرا برابر با ماه‌ها تدریس استادان فارسی زبان است، چرا که آن‌ها حامل فرهنگ فونتیک و امثال و حکم زبان روسی هستند.

وی با اشاره به ارتباط خوب گروه زبان روسی و دانشگاه با دانشگاه کازان، تاکید کرد: علی رغم اینکه سفرا برنامه سفر دیگری را پیش رو داشتند به‌دلیل پیگیری وارتباط خوب گروه زبان روسی، سفر خود را لغو کرده و به ایران آمدند که امیدواریم مسئولان مربوطه و اعضای گروه این ارتباط را تقویت کنند و به زودی به همکاری‌های وسیع تری با آن‌ها دست یابیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: