• شنبه ۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-186-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

نایب رییس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی:

خبری از حذف واژه «غیرانتفاعی» نیست

نایب رییس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی گفت: شورای انقلاب فرهنگی بایستی حذف واژه غیرانتفاعی را تصویب می‌کرد که انجام نشد اما همچنان در دستورکارشان قرار دارد.

محمدحسین طیرانی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: وزارت علوم قوانین مربوط به دانشگاه‌های و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی را به طریقی تغییر دادند که اگر هر یک از این دانشگاه‌ها نتوانستند به فعالیت خود ادامه دهند، مالکیت با هیات موسس آن خواهد بود که  دستاورد بزرگی برای ما محسوب می‌شود. 

وی در خصوص تعطیلی مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی، تصریح کرد: درحال حاضر تعطیلی نداریم و وزارت علوم طرح ادغام را مدنظر دارد. 
 
طیرانی با تاکید براینکه یک تا دو مورد موسسه آموزش عالی غیردولتی در خراسان رضوی تجمیع خواهند شد، اضافه کرد: برای مثال 4 تا 5 موسسه که هر کدام 1000 دانشجو دارند با  یکدیگر تجمیع می‌شوند و یک دانشگاه غیرانتفاعی بزرگ را تشکیل می‌دهند.

نایب رییس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی خاطرنشان کرد: 30 دانشگاه غیردولتی در استان رشته کامپیوتر دارند و از سال دیگر وزارت علوم اجازه راه اندازی این رشته در دانشگاه ها نخواهد داد.

طیرانی افزود: در حال حاضر ایجاد رشته جدید به شدت محدود شده است و اگر رشته‌ای متقاضی نداشته باشد، خود رشته حذف خواهد شد، بنابراین می‌توان دریافت که قانون عرضه و تقاضا جای خود را باز خواهد کرد.

رییس موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی خیام یادآور شد: همه دانشگاه‌های استان در کنار یکدیگر هستند و  برای اعتلای فرهنگ و دانش کشور تلاش می کنند؛ مسلما هر چه کیفیت دانشگاهی بیشتر باشد، دانشجویان بیشتری جذب آن می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: